Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KSÜ’de 23 Nisan Coşkusu Unutulmaz Anlara Sahne Oldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile KSÜ Eğitim Fakültesi Gönüllülük Ekibi’nin iş birliğiyle düzenlenen etkinlikle coşkuyla kutladı. “23 Nisan Engelsiz Ritim ve Dans Gösterisi” adı altında gerçekleştirilen etkinlik, KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer ve eşi Selma Ünlüer, KSÜ Rektör Vekili Prof. Dr. İ. Ersin Akıncı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Müslüm Ferdi Bozkurt, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yazıcı, Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim gören öğrenciler ve Avşar Kampüsü Artı Bir Sokağında ikamet eden çocuklar ile ailelerin katılımıyla renklendi.

Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmalarıyla başladı. Rektör Vekili Prof. Dr. İ. Ersin Akıncı, yaptığı konuşmada 23 Nisan’ın ulusal egemenliğin ve çocukların bayramı olduğunu vurgulayarak, etkinlikle çocuklara unutulmaz anlar yaşatmayı hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca Akıncı, ulusal egemenliğin kazanılmasında ve korunmasında emeği geçen herkese minnetlerini sundu ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Müslüm Ferdi Bozkurt ise konuşmasında 23 Nisan’ın ulusal egemenliği ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını simgelediğini belirterek, çocukların neşesi ve ruhuyla egemenliğin ve bağımsızlığın önemini bir kez daha idrak ettiklerini dile getirdi. Bozkurt, çocukların eğitim, sağlık, mutluluk, temel hak ve hürriyetlerinin korunması için çalışmaların sürdüğünü ve onların ülkenin geleceğine yön verecek bireyler olarak yetiştirilmesinin en büyük amaçlarından biri olduğunu vurguladı.

Protokol konuşmalarının ardından Gönüllülük Ekibi öğrencileri tarafından hazırlanan zeybek gösterisi, roman dansı, erik dalı oyun havası, halay ve ritim gösterileri büyük ilgi gördü. Etkinlikler, DJ performansıyla devam ederken, öğrencilerin dans etmesi ve şarkılar söylemesiyle renklendi. Ayrıca palyaço gösterisiyle çocuklar doyasıya eğlendi.

KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ezgi Tekgül ve Hasan Oğuz Canlı’nın şefliğinde Açık Sahne Sanat Akademisi Çocuk Korosu’nun seslendirdiği çocuk şarkıları, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Konserde Türk çocuk şarkılarının yanı sıra Japon ve Kongo halk şarkıları da seslendirildi.

Konserin sonunda KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İ. Ersin Akıncı ve Onikişubat Belediyesi Kültür Müdürü Serdar Yakar, Koro Şefleri Dr. Öğr. Üyesi Ezgi Tekgül ve Hasan Oğuz Canlı’ya teşekkür ederek, Açık Sahne Sanat Akademisi Çocuk Korosu üyelerine diplomalarını takdim etti. Program, günün anısına yapılan toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

KSÜ’nün düzenlediği 23 Nisan etkinliği, çocukların coşkusunu ve mutluluğunu yansıtan anlamlı bir kutlama olarak hafızalara kazındı.