Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İlk çağrı Gaziantep’te yapıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Atma!” kampanyası kapsamında şehrin sokaklarını temiz tutmak için çağrıda bulundu. ATMA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pervin Ersoy’un da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, ilk çağrı Gaziantep’te yapıldı.

Başkan Şahin, yaptığı açıklamada, atılan her çöpün toprağı, suyu, havayı ve insan sağlığını olumsuz etkilediğini vurgulayarak, “O yüzden çok basit bir şey ‘atma’. Elindeki çöpü yere atma.” dedi. Şehrin temizliği ve çevre bilincinin geliştirilmesi için yapılan bu çağrının önemine dikkat çeken Şahin, “Gaziantep olarak temiz bir çevre ve yaşanabilir bir şehir için hep birlikte el ele verip çözüm bulmalıyız.” şeklinde konuştu.

ATMA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pervin Ersoy ise, kampanyanın amacının toplumda çevre bilincinin artırılması olduğunu belirterek, “Sokaklarımızı, parklarımızı, doğal güzelliklerimizi temiz tutmak hepimizin sorumluluğunda. Herkesin üzerine düşen payı yapması için bu kampanyayı başlattık.” dedi.

Gaziantep’in pilot bölge olarak seçilmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Ersoy, şehir sakinlerinden kampanyaya destek vermelerini ve çöplerini uygun şekilde atarak temiz bir çevrenin sağlanmasına katkıda bulunmalarını istedi.