Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde “Kömür Adam” adlı tiyatro gösterisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hollanda Büyükelçiliği iş birliğiyle düzenlenen “Kömür Adam” adlı çocuk tiyatrosu, NFK Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Başkan Fırat Görgel’in öncülüğünde, şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sunmayı amaçlayan belediye, çocukları unutmadı. Hafta sonu tatillerini eğlenceli ve öğretici etkinliklerle değerlendirmeleri için çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde “Kömür Adam” adlı tiyatro gösterisi düzenledi.

Hollanda Büyükelçiliği ile iş birliği içinde gerçekleşen tiyatro gösterisi, çocukların yoğun ilgisini çekti. Gösteri, çömlek ustası bir baba ile oğlunun yaşamlarını ve maceralarını konu alırken, hem eğlendirici hem de öğretici bir içeriğe sahipti. Siyah ışık tekniğiyle sahnelenen gösteri, ebeveynlerden de tam not aldı.

 Çocukların hafta sonu tatillerini daha keyifli ve verimli geçirmelerine olanak sağlayan Büyükşehir Belediyesi etkinliklerine ailelerden de büyük destek geldi. Ebeveynler, çocuklarının sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunan bu tür etkinliklerin devamını dilediklerini belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel’e teşekkür etti.

Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen bu tür etkinliklerin, çocukların sanatla buluşmalarını sağlayarak onların kişisel gelişimine olumlu katkılar sunduğu ve ailelerin de bu tür kültürel faaliyetlerden memnuniyet duyduğu gözlemlendi.