Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dulkadiroğlu’ndan Kadınlara ve Yaşlılara Yönelik İki Özel Proje

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, yeni dönemde ilçede yaşlı dinlenme konağı ve kadınlara yönelik bir hanım konağı projesini hayata geçireceklerini açıkladı. Restorasyonu tamamlanacak olan bir konak, kadınlara ayrılacak ve çeşitli kurslar, eğitimler ve sosyal aktiviteler için kullanılacak.

Başkan Okay, her iki projenin de ilçenin inşası ve gelişmesinde vatandaşların yanında olacaklarını vurguladı. Özellikle kadınlara yönelik projelerde pozitif ayrımcılık yapacaklarını belirten Başkan Okay, gençlik merkezleri ve halk eğitim iş birliğiyle birçok başarılı projeye imza attıklarını ve kadınların başarılarını gördüklerini ifade etti.

Kadınlara özel oluşturulacak hanım konağında çeşitli kurslar düzenlenecek, sosyal ve kültürel etkinliklere katılım sağlanacak. Ayrıca, yaşlı dinlenme konağı da yaşlıların keyifle vakit geçirebileceği, sohbet edebileceği ve çeşitli aktivitelere katılabileceği bir alan olacak. İlk konak, N. Kemal Mahallesi’nde bulunan eski kütüphane alanında inşa edilecek.

Başkan Okay, her iki projenin de ilçeye hayırlı olmasını dileyerek, ilçenin her kesime hitap eden projelerle daha da güzelleşeceğini belirtti.