Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MİLİ EĞİTİM BAKANI TEKİN’DEN KAHRAMANMARAŞ’A ÖZEL İLGİ!

Millî Eğitim Bakanlığınca, tarihî

Millî Eğitim Bakanlığınca, tarihî Birinci Meclis binasında 23 Nisan 1920’deki ilk oturum, öğrenciler tarafından “23 Nisan Özel Oturumu”nda yeniden canlandırıldı. Programda Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kahramanmaraşlı Öğrencilere Özel ilgi gösterdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümü kutlamaları, coşkuyla devam ediyor. Millî Eğitim Bakanlığının bu yıl ilk kez düzenlediği “23 Nisan Özel Oturumu” etkinliği ile 23 Nisan 1920’deki TBMM’nin ilk oturumu yeniden canlandırıldı. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile birlikte 81 ilden gelen 115 öğrencinin katıldığı programa ilimizden Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu öğrencisi Zümra Yıldız ve Şehit Fatih Gök İlkokulu öğrencisi Alper Pakyardım katıldı. Döneme özgü kıyafetlerle birlikte tarihî Birinci Mecliste bir araya gelen öğrenciler, temsili olarak dualar eşliğinde Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisini açtı.

Kendilerine emanet edilen çocukları, referans değerler etrafında yetiştirirken bir yandan da içinde yaşanılan dünya için gerekli donanıma sahip yetişmelerinin de görevleri olduğunu anlatan Tekin, şöyle devam etti: “Milli Eğitim Bakanlığı olarak hem geçmişimizi unutturmamaya çalışıyoruz hem de çocuklarımızın, bize emanet bırakılan bu vatana sahip çıkabilmeleri için en iyi şekilde yetişmeleri için çaba sarf ediyoruz. Oturumumuzda, yaklaşık 50 yıl sonra milletvekili olacak, olmasa bile toplumun sorumluluk sahibi bir ferdi olacak arkadaşlarımızın ülke meselelerine, milletin sorunlarına duyarlı, saygılı bir şekilde yetişmesi ve çözüm üretebilmesini ele aldık” ifadelerini kullandı. Bakan Tekin 81 ilden gelen öğrencilerle tek tek ilgilenirken Kahramanmaraş’tan gelen Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu öğrencisi Zümra Yıldız ve Şehit Fatih Gök İlkokulu öğrencisi Alper Pakyardım’a özel ilgi gösterdi.