Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkoğlu İstiklal Yetenek Avında!

İlçede Yetenek taraması yaparak

İlçede Yetenek taraması yaparak yola çıkan Türkoğlu İstiklalspor kupalara ambargo koymaya başladı.

Kurulduğumuzdan bu yana “Türkoğlu’ndan futbolcu çıkmaz” diyen geniş birleye karşı dimdik ayakta duran Türkoğlu İstiklalspor başarısına başarı katmaya devam ediyor.

Yerel Amatör ligde heyecana ortak olan Türkoğlu İstiklalspor sosyal medya paylaşımı ile viral olurken paylaşımında İlçedeki potansiyele de dikkat çekti.

İşte Kulübün paylaşımı;

Türkoğlu İstiklal Spor Kulübü bünyesinde çıktığımız bu yolda asıl derdimiz hep çocuklar oldu.

Türkoğlu’nda yeni kurulan bir kulübüz. Kurulduğumuzdan bu yana “Türkoğlu’ndan futbolcu çıkmaz” diyen geniş bir kitleyle karşılaştık. Haklı olsakta bu biraz da kalıplaşmış, eksik bir Teori!

Şimdi geldiğimiz noktada; başarılı olabilmek için ekonomik, sosyokültürel, Kaliteli eğitim vesaire sebepler sayabiliriz. İşimiz kolay değil. İlçemizin ve bu bölgenin spor kültürünü arttırmak, insanlara projelerimizi sunup neler yapabileceğimizi anlattık.

70-80 bin nüfuslu Türkoğlu’nda yetenekli hiç çocuk yok mu? Biz bulduk!!!

İlk işimiz olarak Bütün köylerimizi, mahalle ve okulları gezerek potansiyelli ve geliştirilebilir çocuklarımızı kulübümüzle ilgili projelerden bahsederek bilgilendirdik. Sonrasında oyuncu havuzumuza dahil ederek 6-15 yaş arası müsabık gruplar oluşturduk.

Çocuklarımızın başarılı olabilmesi adına eğitim kalitemizi artırmak, özel müsabaka ve Lige katılım sağlayarak gelişimimiz sürdürdük.U12 takımımız Kulübümüzün ilk kupasını 29 Ekim turnuvasına katılarak elde etti. U15 takımımız ilk kez katılmamıza rağmen Kahramanmaraş U15 liginde son 6 takım arasına kalarak Play of oynamaya hak kazandı!

Yani Türkoğlu’nda çok yetenekli çocuklarımız var. Buradan Futbolcu da çıkar. Biz ilk senemizde; geçen yıl olduğu gibi Profesyonel takımların altyapılarına çocuklarımızı transfer edip gelişimlerini takip edeceğiz.