Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yasım: Engelleri Sevgiyle Aşalım!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Engelliler Haftası dolayısıyla önemli bir mesaj verdi. Prof. Dr. Yasım, “Engelleri Sevgiyle Aşalım! 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Kutlu Olsun” diyerek engelli bireylerin toplumda daha fazla yer alması ve hak ettikleri destek ve sevgiyi görmesi gerektiğine dikkat çekti.

Engelliler Haftası’nın önemine vurgu yapan Prof. Dr. Yasım, engelli bireylerin toplumda tam anlamıyla yer alabilmeleri için herkesin sevgi, anlayış ve desteğinin önemli olduğunu belirtti. Engellerin sevgiyle aşılabileceğine olan inancını dile getiren Prof. Dr. Yasım, bu haftanın, engelli bireylere daha fazla anlayış gösterilmesi ve toplumsal farkındalığın artırılması için bir fırsat olduğunu ifade etti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak engelli bireylerin eğitim ve yaşam standartlarının iyileştirilmesi için çeşitli projeler yürüttüklerini belirten Prof. Dr. Yasım, bu haftanın bir vesilesiyle bu projelerin önemine ve devam eden çalışmalara vurgu yaparak, toplumun her kesiminden engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak adına destek beklediklerini ifade etti.