Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜRKOĞLU 19 MAYIS KARAKUCAK GÜREŞ FESTİVALİNE BÜYÜK İLGİ

Türkoğlu’nda 19 Mayıs Atatürk’ü

Türkoğlu’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Karakucak Güreş Festivali düzenlendi.

Türkoğlu Kaymakamlığı ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu tarafından organize edilen bu anlamlı günde büyük ilgi görüldü. Yüzlerce güreşçi, sahada yeteneklerini sergiledi.

Karakucak güreşlerinde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen pehlivanlar er meydanında kıyasıya mücadele etti. Miniklerden başpehlivanlara kadar pek çok kategoride güreşlerin yapıldığı festivalde, sporcular için heyecan dolu anlar yaşattı. Özellikle başpehlivanlık müsabakası büyük ilgi gördü ve faaliyetleri tarafından alkışlarla desteklendi. Türkoğlu’nda düzenlenen Karakucak Güreş Festivali, 19 Mayıs’ın coşkusunu ve önemini daha da pekiştirerek, güreş severlere muhteşem bir gün yaşattı.

Festivalde güreşler, 12 farklı sıklette yapıldı ve dereceye giren güreşçilere çeşitli ödüller verildi.

Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkan Vekili Şahin Hopur, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, bu organizasyonun Ata Sporu güreşi yaşatmak adına önemli olduğunu belirterek ‘Burada Türkoğlu Kaymakamımız Sayın Mustafa Nevzat Mercan Bey’e bize büyük katkıları ve destek hatta bize güvenlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Buraya bugün Türkiye’yi, Türkoğlu er meydanına girdi. İnşallah önümüzdeki yıllarda bunu daha büyüterek Karakucak yağlı şalvar olarak Türkoğlu’nu da getireceğiz. Sayın Kaymakamımın da söylediği gibi Türkoğlu spor kenti olacaktır” ifadelerini kullandı.

“TÜRKOĞLU SPOR KENTİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR”

Proğrama katılan Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan ise “Deprem den bugüne kadar ilçemize destek olan güreş federasyonuna çok teşekkür ediyoruz. 6 Şubat’tan bu yana yapmış olduğu etkinliklerin finalinde böyle yaptık. Bugün bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize şükran sunuyorum. Pehlivanlarımıza başarılar diliyorum. Bu organizasyonu kazasız, belasız gelişmesine emek veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Büyükşehir belediyemizden, ilçe belediyemize, Gençlik Spor Müdürlüğümüze ve tabii ki değerli pehlivanlarımıza çok teşekkür ediyorum Bizim gözümüzde hepsi birinci. Sadece biz bugün kazananı tebrik ediyoruz.

Bunun ilk ama son olmayacağına inanıyorum. Türkoğlu’nun sporla anılan bir ilçe olması için elimizden geleni yapıyoruz. inşallah Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğümüzle beraber diğer paydaşlarımızla beraber Türkoğlu’nu Maraş’ta spor kenti yapmak için çalışıyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.