Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Andırın’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Andırın Gençlik ve Spor
Andırın Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.
Gençlik Haftası kapsamında Gençlik koşusu yarışması yapıldı. Koşu 17 Mayıs 2024 Cuma günü Boztopraklı mezarlık mevkiinden başlayıp Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Sentetik Futbol Sahasında sona erdi.
  Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamaları ve Gençlik Haftası kutlamaları Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne  Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenk’i İlçe Müdürü Fatih Karaca tarafından lise öğrencileri eşliğinde sunuldu ve akabinde  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla çelenk sunma programı sona erdi.
Daha sonra kutlama programı ise saat 10.30’da ilçe sentetik futbol sahasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Andırın Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personellerinden Hatice Temiz tarafından yapıldı.
Öğretmen ve öğrencilerin hazırlamış oldukları Türkü ve Şiirlerin okunmasının ardından Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü kurs öğrencilerinin hazırlamış oldukları, Güreş, Cimnastik, Muay Thai, Ju Jitsu, Taekwondo, Masa Tenisi, Voleybol, Mini Futbol gösterisi, Akabinde Halk oyunları gösterisi ve Kamu Kurum ve Mahalleler arası voleybol turnuvası ile devam etti.
Program; Gençlik Haftası yarışmalarında (Liseler arası masa tenisi, liseler arası satranç turnuvası, gençlik koşusunda, Ortaokullar arası masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına; Andırın Kaymakamı Orhan Ayaz, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen, İlçe Jandarma Komutanı Yandarma Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Çakır, İlçe Emniyet Amiri V. Komiser Ahmet Küçükduran, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen, İlçe Sağlık Müdürü Elif Gögüs, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.