Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kadınların varlığı, dünyayı daha iyi bir yer haline getirir ve geleceğe umutla bakmamızı sağlar

Kahramanmaraş İttifakı Büyükşehir Belediye

Kahramanmaraş İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynep Özbaş Arıkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla önemli mesajlar paylaştı. Arıkan, yayımladığı mesajda kadın hakları konusunda yapılan tartışmalara değinerek, asıl vurgulanması gerekenin “Kadınların insan hakları” olduğunu belirtti.

Arıkan, mesajında, “Yıllardır ülkemizde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kadın haklarını konuşur tartışırız. Ancak bizde aynı şekilde yıllardır üstüne basa basa dile getirdiğimiz gibi, Kadın hakları değil, İnsan hakları evrensel beyannamesinde belirtildiği şekliyle, Kadınların İnsan Haklarını konuşmalı ve hayata geçirmeliyiz” ifadelerine yer verdi.

Kadına karşı her türlü ayrımcılığın, şiddetin önlenmesi gerektiğini vurgulayan Arıkan, kadınların eşit temsiliyet hakkını aramaları gerektiğini ve karar mekanizmalarında eşit şekilde yer almaları mücadelesinin verilmesi gerektiğini belirtti.

Arıkan, kadınlara verilen değer ve desteğin artmasıyla toplumun daha iyiye doğru ilerleyeceğine dikkat çekerek, “Kadınlar, yaşamın her aşamasında varlıklarıyla bize ışık tutan, sağlam bir toplum yapısını oluşturan, güçleriyle bize ilham veren birer kahramandırlar. Kadınlar, toplumu şekillendiren ve geleceği aydınlatan temel taşlardır” dedi.

Hayattaki rolleri takdir edilmesi gerektiğini belirten Arıkan, “Kadınlar, hayatın zorluklarıyla başa çıkarken güçlü duruşları ve dayanıklılıklarıyla adeta birer mihenk taşı gibidirler. Sevgi dolu yürekleriyle çocuklarını büyütürler, iş hayatında emek verirler, toplumsal sorumluluklarını üstlenirler ve birçok alanda büyük başarılar elde ederler. Kadınlar, hayatımızın her alanında büyük bir etkiye sahiptir” şeklinde konuştu.

Arıkan, mesajını şu sözlerle tamamladı: “Kadınların varlığı, dünyayı daha iyi bir yer haline getirir ve geleceğe umutla bakmamızı sağlar. Kadınların hayattaki rollerini takdir etmek ve haklarını savunmak; daha adil, eşitlikçi ve güçlü bir toplumun temelini oluşturur. Bu vesileyle, daha güzel günler görme umuduyla tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum!”