Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hurşitoğlu ailesinden 12 Derslik okul!..

Asrın Felaketi olarak adlandırılan

Asrın Felaketi olarak adlandırılan 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Merkez üssü Kahramanmaraş’ta depremi sonucunda yıkılan Dulkadiroğlu Turan İlkokulunun yerine 12 derslikli okul yapımı için hayırsever Hurşitoğlu ailesi ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında Protokol imzalandı.
“Hayır Sever İş adamlarımızı Okul Yaptırmaya davet ediyorum, çok sayıda okula ihtiyacımız var”
Hayır Sever Aileile bir araya gelen Millieğitim Müdürü Yusuf Kahraman; “Hayırseverlerimizi, tüm hayır yapan insanları eğitime yatırım yapmaları için davet ediyoruz. Asrın felaketi 06 Şubat 2023 tarihinde ilimizde meydana gelen deprem sonucunda hem merkezde hem de ilçelerimizde çok sayıda okula ihtiyacımız var. Bunların tamamını devlet imkanlarıyla yapmak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz ama bu güzelliklerden hayırseverlerimizin de nasiplenmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“12 derslikli okul geleceğimizin teminatı olan çocuklara faydalı olmasını temenni ediyoruz”
Protokol ile ilgili olarak hayırsever Hurşitoğlu Ailesi ise; “Öncelikle 6 Şubat asrın felaketinde kaybettiğimiz kardeşimiz Ömer, eşi Gülşen ve çocukları Hacı Mehmet ile Ayşe’yi rahmetle yâd ediyoruz, onlar için güzel bir şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Yapacağımız bu 12 derslikli okulun geleceğimizin teminatı olan çocuklara faydalı olmasını temenni ediyoruz.”
EDİTÖR: İlker YİYEN