Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sakarya’da 3. Geleneksel Türk Kültürü Tanıtım Günleri’ düzenlendi

SUBÜ’de üniversite eğitimi kapsamında
SUBÜ’de üniversite eğitimi kapsamında Türkçe öğrenen yabancı öğrencilere yönelik ‘3. Geleneksel Türk Kültürü Tanıtım Günleri’ düzenlendi.
  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde (SUBÜ) eğitim alan uluslararası öğrencilerin Türk kültürünü yakından tanımalarını sağlamak amacıyla Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SADEM) tarafından ‘3. Geleneksel Türk Kültürü Tanıtım Günleri’ etkinliği düzenlendi. Sergi ve atölye çalışmaları, oyun, yarışma, müzik dinletisi gerçekleştirilen ve iki gün süren etkinlikte; yöresel lezzetler de ikram edildi.
Açılış Konuşmasını yapan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık; “Bu güzel organizasyonu düzenleyen SADEM yetkililerine ve stant açanlara teşekkür ederek, “Buraya katılan, eğitim alan binlerce öğrencimize de öz güvenleri için, Türkiye ve Sakarya’yı seçtikleri için teşekkür ediyorum. Gelecekte bizim hem kültür hem ticaret elçimiz olacaklar hem de birbirlerini tanıdıkları için dünyaya dostluk ve barış götürecekler.” diye konuştu.
Andırın Belediyesi Sakarya’ya çıkarma yaptı
Sakarya’da düzenlenen 3. Geleneksel Türk Kültürü Tanıtım Günlerinde Andırın Belediyesi de Sakarya’ya çıkarma yaparak  stand açtı. İlçemizin tanıtımı ve yöresel ürünlerini sergilediler.
  Sakarya’da düzenlenen Türk Kültürü tanıtım günleri etkinliğinde açıklamalarda bulunan Andırın Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen şunları söyledi. “ Türk Kültürü Tanıtım Günleri dolayısıyla Sakarya’dayız. Andırın doktoru Tirşik çorbamız, şifa deposu Andız pekmezimiz, yer fıstığımız, çöreğimiz, tarhanamız vb. yöresel lezzetlerimiz, el sanatları ürünlerimiz ile doğa ve tarihi değerlerimizi sergilediğimiz Sakarya Üniversitesi Dil Eğitim-Öğretim merkezinin düzenlediği 3. Geleneksel Türk Kültürü Tanıtım Günleri etkinliğinde Andırın Belediyesi olarak standımızı açtık. Uluslararası öğrencilerin katıldığı etkinlikte İlçemizi ve yöremizin tanıtımı için elimizden gelen herşeyi yaptık. Cennet İlçemizin tanıtımı içim bu tür etkinliklerde var olmaya devam edeceğiz. Türk Kültürü Tanıtım Günleri etkinliğinin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Sakarya’da bir dizi ziyaretler de gerçekleştiren Andırın Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen, burada Andırın’lı iş adamlarıyla bir araya gelerek ilçemize yatırım sözü aldığını belirtti.