Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
İskender ZENGİN

SEÇİME 44 GÜN KALDI…

31 Martta yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerine hızla yaklaşılırken, Andırın’da Siyasi hareketlilik’te yavaş yavaş hızlanmaya başlamış durumda.
Siyasi partiler Belediye Başkan Adaylarını açıklayarak sahaya inerken, Meclis üyelikleri için yoğun bir mesai’de başlamış görünüyor.
Ak Parti Adayı Ahmet Sinan Gökşen adaylığının açıklanmasının ardından yoğun tempo saha çalışmalarına başlayarak seçmen ziyaretlerini köşe-bucak sürdürüyor.
CHP’nin Belediye Başkan Adayı Turan Tekatlı ise yaklaşık bir ay önce isminin açıklanmasının ardından saha çalışmalarına başlayarak Andırın için projelerini seçmene birebir anlatarak çalışmalarını devam ettiriyor.
MHP Andırın’da Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Sinan Gökşen’i desteklerken, Belediye Meclis üyeliği içinde isimler üzerinde yoğun tempo çalışmalar yürütüyor.
İYİ Parti’de ise bir süredir sessizlik hakimdi, ancak son günlerde Belediye Başkan Adayı kimin olacağı merak konusu olurken partinin Andırın’da marka ismi olan Ali Çatalbaş Belediye Başkan Adaylığını açıklayarak ziyaret ve gezilerini sürdürüyor. Ali Çatyalbaş’a bir destek’te eski Büyük Birlik Partisi Andırın Belediye Başkan Adayı hemşehrimiz Enver Baltaş’tan geldi. Enver Baltaş, Ali Çatalbaş’a desteğinin tam olduğunu vurgulayarak, birlikte projelerini hayata geçirmek için ortak çalışacaklarını belirtti.
Yeniden Refah Partisi (YRP) İlçe Başkanı Şaban Akıllı sürpriz bir çıkışla Belediye Başkan Adaylığını açıkladı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın deprem bölgesi olan Kahramanmaraş’a özel bir ilgisinin olduğu düşünüldüğünde Andırın adayının azımsanmayacak bir oy alabileceği’de kulis bilgilerine yansıyor.
Memleket Partisi’nden aylar önce Andırın Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Durmuş Karakaş projelerle seçmenlerine seslenirken, Andırın’ın gelişmesi, iş sahalarının çoğaltılması yönünde seçmenlere birliktelik mesajları veriyor.

57 MAHALLE’DE YÜZLERCE ADAY VAR
Hal böyle iken, görünen şu ki; Muhtarlık için yarışın gün geçtikçe daha da kızıştığı, hatta, Belediye seçimlerinden daha hareketli geçeceği malumunuz… neredeyse her mahalleden 10’a yakın aday var, renkli simalar, tanınmış isimler, yüzlerce projeler, taahhütler ve vaadlerle seçmen karşısına çıkıyor. Adayların çok olması seçmenler arasında karar vermeyi’de zorlaştırdığı gibi; akrabalık, dostluk, komşuluk, ilşkileri’de seçimlerde aday’ın profili’de ön plana geliyor.
Seçime 44. Gün kaldı…yeni isimler, yeni adaylar hala çıkmaya devam ederken, ne diyelim…
Tüm adaylara kolaylıklar, Seçmene’de haydi hayırlısı.. . Gün ola Harman ola…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER