Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

OSMANİYE MERKEZ VE İLÇELERİ BAL ÜRETİCİLER BİRLİĞİ BU YIL ÇITALI ARI FİYATLARINI AÇIKLADI

Arıcılıkta bir numara haline

Arıcılıkta bir numara haline gelen Osmaniye Merkez ve İlçeleri Bal Üreticileri Birliği, 2024 yılında tüm Türkiye’de geçerli olacak arı fiyatlarını açıkladı.

Osmaniye merkez ve ilçeleri Bal Üreticiler Birliği Başkanı İsmet Topal Birlik binasında Çıtalı Arı fiyatlarının açıklanmasıyla ilgili yaptığı basın toplantısında; “Birlik yönetimi olarak, Çıtalı Arı fiyatlarının arıcılarımızın talepleri, beklentileri doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışma ve araştırma sonucunda açıklayacağımız Çıtalı Arı fiyatlarının Ülkemize ilçemize bal üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Topal: Buradan, arıcılık yapmak isteyen arı almak isteyen bütün Vatandaşlarımıza sesleniyorum; Bu yıl yönetim olarak ve arıcılarımızla yaptığımız, toplantılar, çalışma, araştırma ve maliyet hesaplamasında arıcılığa yeni başlayacak olan arkadaşlarımızında alım gücünü düşünerek, 1 Çıta Arının 15 Mart 1 Nisan arası 5 Çıta ve üzeri 325.00.Tl. Altı 350.00.Tl. 1 Nisan 1 Mayıs arası 5 Çıta ve üzeri 275.00 Tl. Altı 300.00. Tl. 1 Mayıstan sonrada 250.00. TL arasında satılması belirlenmiştir. Bizim amacımız, Arıcılığa yeni başlamak isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olmak, sağlıklı kaliteli arı üreterek il ve ilçelerimizde arıcılığın geliştirilmesine yardımcı olmaktır.  Bütün arıcılarımızın, Üyelerimizin,  Arıcılığa yeni başlamak isteyen arkadaşlarımızın ve kamuoyunun bilgisine arz ediyorum. Destek sizden güzel hizmetler bizden diyor, şahsım ve Birliğimiz adına, 2024 Yılı arı ve bal sezonunun verimli geçmesini yüce mevlam’dan diliyor, hepinize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” diye konuştu.