Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖNCE KENDİ BELEDİYELERİNİN HANGİ PROJELERİ YAPTIKLARINA BAKSINLAR

Cumhuriyet Halk Partisi İl

Cumhuriyet Halk Partisi İl binasında yerel ve ulusal basın mensupları ile biraya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişçi’nin “Muhalefet Belediye Başkan Adaylarının verdikleri vaadleri yapıp yapmadıklarını takip edin diye Basın Mensuplarına serzenişte bulunacaklarına önce kendi Belediye Başkan Adaylarının vaadlerinin ne kadarını yaptıklarına baksın” dedi.

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, 31 Martın bir Milat olduğuna dikkat çekerek işlerinin çok olduğunu ifade etti.

Ateş Açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “31 Mart’ta tüm Türkiye’de ve şehrimizde bir yerel seçim yaşadık. Yerel seçimlerin sonucunda halkımız iradesini kullandı. Sandıklara gitti. Ve önümüzdeki 5 yıl içerisinde Kahramanmaraş başta ilçelerimize ve büyükşehirde bu kenti idare edecek belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini ve muhtarlarımızı seçtiler. Ben öncelikle oyunu kullanan bütün yurttaşlarımıza, vatandaşlık görevini yerine getiren bütün yurttaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ta genel seçim sonuçları neticesinde çok vatandaşın alışkın olmadığı bir tablo ortaya çıktı. Beklentilerin çok çok üzerinde bir tablo ortaya çıktı. Elbistan, Pazarcık, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanı aday seçimi kazandı.

Çağlayancerit de İYİ Parti’nin adayı kazandı. Yine Dulkadiroğlu, Türkoğlu ve Göksun’da Yeniden Refah Partisi’nin adayı kazandı. Ve geçmiş dönemlerde Büyükşehir Belediyesi de dahil 11 Belediye’ye sahip olan iktidar bu vesileyle 8 belediyesini kaybetmiş oldu”.

“İKTİDAR PARTİVERDİĞİ VAADLERDE KAÇ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRMİŞ”

“Bunun neticesinde dün de sanıyorum iktidar partisinin bir basın toplantısı oldu. Sayın milletvekili orada bazı şeyler söylüyordu. Orada dikkatimi çeken bir cümle var. Ben onu özellikle vurgulamak istiyorum. Muhalefetin adayları dedi, çok dedi böyle genel hükümetin de yapacağı vaatlerde bulundu. insanlara çok fazla vaatte bulundular. Yapamayacak işleri vardır dedi. Ben sayın eski bakana, yeni milletvekiline öncelikle başta 2014 olmak üzere, 2014’te, 2019’da kendi belediye başkan adaylarının hangi projeleri halka proje olarak sunduğunu ve vaatte bulunduğunu ve bunlardan kaç tanesini Gerçekleştirebildiklerini bir araştırmasını öneriyorum”.

“YIKIK BİR ŞEHİR DEVRALDI MUHALEFET PARTİSİ”

“Yıkık bir şehir devraldı muhalefet partisinin belediye başkanları, İşimiz çok farkındayız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Önce yaraların sarılması için uğraşacağız. Akabinde de bu şehri ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışacağız. Cumhuriyet Halk Partisi bizim kadrolarımız. Bunun farkındayız. Bunu biliyoruz. Ama buradan bir çağrım da Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel’e geçmiş dönemde olduğu gibi eğer iktidar partisinin büyükşehir belediye başkanı seçilen arkadaşımız partizanlığı bir kenara bırakır. Bütün belediye başkanları uyum içerisinde çalışırsa kazanan Kahramanmaraş olur. Kahramanmaraş halkı olur” dedi.