Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mahçiçek’ten Meclis üyelerine teşekkür

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2014 yılından bu yana 10 yıllık süreçte görev yaptığı meclis üyeleriyle iftarda bir araya geldi. Başkan Mahçiçek, meclis üyelerine duygusal bir veda konuşması yaparak hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

2014 yılında kurucu Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve ‘Model ve Modern Onikişubat’ hedefiyle birçok projeyi hayata geçiren Mahçiçek, iki dönemde birlikte görev yaptığı meclis üyeleriyle bir araya geldi. 31 Mart Yerel Seçimleri ile görevi devredecek olması nedeniyle meclis üyelerine veda eden Mahçiçek, yaptığı konuşmada duygusal anlar yaşadı.

Başkan Mahçiçek, iftar programında yaptığı konuşmada, “Cenab-ı Hak herkese bir kader çizgisi çizmiş. O kader çizgisi sizi nereye taşırsa oraya gidersiniz. Ben her zaman derim, hepimizin bir kader çizgisi vardır onu da kimsenin değiştirmeye gücü yetmez. Her şeyin bir başı olduğu gibi, görevlerin de bir başı bir de sonu vardır. Dolayısıyla iki dönem belediye başkanlığı görevimizi ayın sonunda inşallah tamamlamış olacağız. Değerli kardeşlerim, Onikişubat iyi bir belediye. Bu iyi belediyenin başarısının temel faktörü seçilmiş insanlardır. Yani o belediyenin seçilmiş belediye meclis üyeleridir. Onikişubat Belediyesi’nin bu başarısında siz değerli kardeşlerimizin tümünün çok ciddi gayretleri, emekleri var. Hepinize gönülden, yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Mahçiçek, on yıllık süreçte inanılmaz bir başarı yakaladıklarını belirterek, “Yeni kurulmuş bir belediyeydik. Hiçbir şeyi yok sıfırdı. Ne belediye binası var, ne makine parkı var, ne parası var ne de makine donanımı var. Bir şey yok yani. Ama o belediye süratle yapılaşmaya geçiyor. Partimizin karşısındaki misafirhaneyi belediye binası olarak düzenliyor ve hizmete başlıyor. Bu on yıllık hizmet döneminde de gerçekten iyi şeyler yapıyor. Bir belediye düşünün ki kurulduğu tarihte 33 trilyon borcu var. Bu 33 trilyon borç, bu belediyeye bağlanan belde belediyelerinde bu belediyeye aktarılmış borçlar. O borç ödeniyor. Bugün Onikişubat Belediyesi’nin Allah’a şükür sigorta borcu yok, vergi borcu da yok. Yani gelecek arkadaşlarımız inşallah sıkıntıda kalmayacaklar. Onlar da inanıyoruz ki inşallah Kahramanmaraş’ımızı bulunduğu yerden daha iyi noktalara taşınması bakımından daha güzel hizmetlere vesile olacaklar. Bizler de bunu hep söylüyoruz. İhtiyaç duydukları zaman sizlerle beraber hep yanlarında olacağız. Ne zaman bizimle beraber yürüyün derlerse yürüyeceğiz inşallah. Bizim dostluklarımız da inanıyorum ki ben makamlarla irtibatlı değil. Bu dostluklar inşallah Cenab-ı Hak bize nefes verdiği sürece devam edecektir” dedi.

Başkan Mahçiçek, sözlerinin devamında meclis üyelerine emeklerinden ötürü teşekkür ederek, “Ben hepinize tekrar Onikişubat Belediyesi’ne verdiğiniz çok değerli katkılardan, hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak sizlere bizlere çocuklarımıza beraber, yakınlarımızla beraber sağlık içinde güzellikler içerisinde tekrar böyle güzel günlerde mübarek günlerde bir araya gelmeyi inşallah nasip eder diyorum. Hepinize selamlar, saygılar sunuyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Hayırlı Ramazanlar olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Mahçiçek, meclis üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.