Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÜREŞ CAMİASI İFTARDA BULUŞTU!

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Kahramanmaraş’ta İftar Programı Gerçekleştirdi.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu, Kahramanmaraş’ta düzenlenen iftar programıyla çevre iller başta olmak üzere Güreş spor’una hizmet eden bütün kesim bu iftarda bir araya geldi.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu 6 Şubat 2023’te yaşanan Asrın Felaketi depremlerinde hayatını kaybedenler ve aileleri de unutulmadı. İftar programına antrenör, sporcu ve depremde hayatını kaybeden sporcuların aileleri katıldı.

AKDO Sarayı’nda gerçekleştirilen etkinlik, yoğun katılımla gerçekleşti. Program, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkan Vekili Şahin Hopur’un ev sahipliğinde düzenlendi. Eski Tarım ve Orman Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Cüneyt Doğan, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanifi Toptaş, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ali Aksu, Eski Milli Güreşçi Harun Doğan gibi önemli isimlerin yanı sıra şehrin güreş severleri de katılım sağladı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı bu özel programda, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Güreş camiası, dostluk ve dayanışma içinde buluşarak önemli bir paylaşım ve iletişim fırsatı yakaladı.

“GELENEKSEL GÜREŞLERİMİZ ÇOK İYİ BİR İVME KAZANDI”

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı vekili Şahin Hopur deprem şehitlerini hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi. Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkan Vekili Şahin Hopur da düzenlenen programın önemini anlattı.

Başkan Vekili Hopur konuşmalarında; Türkiye Geleneksel Güreş Federasyonumuz yaklaşık 2 yıl oldu kurulalı. Bu iki yılda çok iyi yol kat ettiğimize inanıyorum. Bu kurum her şeyin Türkiye’de her şeyi aynen. Savunma sanayinin ve diğer alanlarda olduğu gibi buradaki eksikliğine göre Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Geleneksel Güreş Federasyonunun kurulmasının gençleriyle iki yıl önce Nasıldı? Ve şu an iki yıldan beri geleneksel güreşlerimiz kurumsallaştı. Türkiye yağlı güreş kuruldu. Şu anda Antalya’da yaptığımız turnuvada 54 ülke geleneksel güreşlerimizden katıldı. Şu anda 10 tane Pakistan, Moğolistan, Yunanistan, İtalya olmak üzere sadece ve sadece Kahramanmaraş’ın yapmış olduğu şalvar güreşçine katılım sağladılar” dedi.

“OLİMPİYATLARA DÜNYA ŞAMPİYONLARI ÇIKARACAĞIZ”

Başkan Vekili Şahin Hopur, Geleneksel Güreşlerin hücreleri ile bu zamana kadar oynanmadığını ve bundan sonrada oynanmayacağına dikkat çekerek; “İnşallah bizim amacımız bundan sonraki hedefimiz şu anda görselliği kaybeden olimpik yandan çıkarılması söz konusu oluyor. Niye? Kuralları ya çok oyun aldığı için. Bizim geleneksel güreşlerimizin kurallarıyla, hücreleriyle hiç oynanılmadı. Bundan sonra da oynanılmayacak. Amacımız çıkarsa hiç endişe göstermeden herhangi biri olimpiyatlara dünya şampiyonalarına sokacağız. Bu da hep beraber sizlerin neşter ve şahitliği olacak. Ben konuşmalarını çok uzatmadan burada bugün iftarınıza katılım sağlayan başta sayın bakanımıza, mahalle başkanımıza, ilçe başkanlarımıza ve Çok değerli, kıymetli Güreş ailesine çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. Sağ olun, var olun” ifadelerini kullandı.

“ONİKİŞUBAT’A GÜREŞLERİN YAPILABİLECEĞİ BİR SAHA VE KAPALI SPOR YAPACAĞIZ”

Cumhur İttifakı AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanifi Toptaş ise 31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kaldığını dile getirerek, Göreve geldiğinde ilçeye yapacağı Gençlerin spor yapabileceği alanlar oluşturacağı alanlar olduğuna dikkat çekerek kapalı spor salonu ve Güreş Sahası yapacağına dikkat çekti.

Başkan Adayı Toptaş; “Tabii bugün bu dünyanın en güzel sofralarından birisi olan Beşiktaş bizimle paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İftar sofraları tabii birlik ve beraberlik, sevgi ve saygı sofralarıdır. Birliğimize, beraberliğimize, şehrimize ve saygımıza da katkı dolaşımı yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Evet tabii bir seçime doğru gidiyoruz. Her zaman şunu ifade ediyorum. Neden? İki şehir olarak bir toparlanma sürecidir. Eğitim aldığımız satın aldık. Bir taraftan ikramlarımızı üretiyoruz. Kahramanmaraş’ımızın inşallah kısmet ederse Onikişubat’ta hatta mahallemizde de inşallah bu geleneksel güreş maçlarımızı, turnuvalarımızı yapacağımız inşallah. Yine Onikişubat İlçemize inşallah bir kapanış spor salonunun yapabileceği özellikle kapalı spor salonunda inşallah önümüzdeki sene içerisinde yapmış olacağız bana görev verildiğinde. Ben Buraya sizlerle bir arada vesile olmamıza vesile olan buraya davet eden çok kıymetli federasyonumuza ve değerli yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Allah’a emanet olun diyorum” ifadelerini kullandı.

“31 MARTTA BİZ MİNDERE ÇIKIYORUZ, SİZDE BİZE BURADA DESTEK VERİN!”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köy işleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, 31 Mart’ın yeni bir milat olacağına dikkat çekerek, biz 31 Marta Mindere çıkıyoruz ve inşallah sizleri de bu minderde bizleri desteklerken görmek istiyoruz” dedi.

Kirişçi Konuşmalarına: “ilk önce beraberliğimizin, kardeşliğimizin daim olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz. Bu güzel sofranın özü görmedik bu ülkeye asla bir daha dediği gibi bir İstiklal Marşı’dır. Bu topraklara, bu kutsal değerlere, bu milli ve manevi değerlere, namerdin eli değirmesidir ayak izleri ulaşmasın. Bu federasyon iki yıllık nazik olan bir federasyon. Daha haziran da gelmedi. iki yılını bile doldurmadı. Ama çok önemli işlere imza attığını hep birlikte tanıklık ediyoruz. Değerli kardeşlerim Burada güreşçiler olduğu için, güreşçilerin arasında bizim dikkatli konuşmamız gerekir. Bizim 31 Martta önemli bir müsabakamız var. Mindere çıkacağız, karşımızda 28 Mayıs’ta yıkıldıkları halde bir türlü yenilgiyi kabul etmeyen ve güreşe de doymayan birisi var. Şimdi aramızda Onikişubat için burada kardeşimiz var. 4 Yüz bin ’in üzerinde nüfusu olan Kahramanmaraş’ımızın merkez ilçesi ve nüfusunun da ilçede yaşadığı yıllar saydığınızda Hanifi Toptaş kardeşimiz. Artık Büyükşehirde Fırat Görgel kardeşlerimiz ve de Dulkadiroğlu İlçemizde Necati Okay kardeşimiz, başta olmak üzere bizim on bir ilçemiz, bir de Büyükşehir’imiz de tüm Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyamak istiyoruz. Bize bu güreşte inşallah siz de yardımcı olacaksınız. Sizinle güreşmeye devam edeceğiz. Var mıyız? Hazır mıyız? Allah hayırlı mübarek eylesin. Rabbim yolunuzu, bahtınızı açık eylesin. İnşallah 31 Mart da dediğinde ikinci kez tuş edeceğimiz o siyasi artık parti demiyoruz biz onlara. Çatma siyasi yapı kapılarını biz kuracağız diyor. Hepinize saygılar sunuyorum. Allah’a emanet ediyorum” dedi.