Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİNA YIKIM ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLDİ

Asrın Felaketi olarak adlandırılan

Asrın Felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta, ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları devam ediyor.

Kent merkezi ve ilçelerde felaketin ardından yıkım kararı verilen ağır hasarlı binalarda çalışma yürütüldü. Meydana gelen merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerde binlerce bina yıkıldı, yaklaşık 56.000 konut da orta ve ağır hasarlı oldu. 

Depremde direkt yıkılan ve acil yıkılması gereken konutların yıkım işlemleri tamamlandı ve enkazları da kaldırıldı.  Şimdi ise, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerinin tespiti sonrası ağır hasarlı olduğu belirlenen binaların yıkımı devam ediyor.  Ekiplerce çevresinde güvenlik önlemi alınan binalar, kontrollü şekilde iş makineleriyle yıkılıyor. Özellikle Kurban Bayramı sonrası ağırlık verilen yıkım çalışmaları şehir genelinde devam ederken vatandaşlar da bu sürecin bir an önce sonuçlandırılmasını istiyor. Enkaz kaldırma çalışmalarında tozun fazla yükselmemesi adına büyükşehir belediyesi itfaiye ekipleri de sulandırma işlemi ile destek verdi.

EDİTÖR: İLKER YİYEN