Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Asaf Anıl Cengiz, Sanko Üniversitesi Pastanesi’nde

SANKO Üniversitesi Hastanesi, Beslenme

SANKO Üniversitesi Hastanesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü güçlendirmek amacıyla deneyimli diyetisyen Asaf Anıl Cengiz’i kadrosuna dahil etti. Ankara doğumlu olan Cengiz, eğitim hayatını Hatay’da tamamladıktan sonra İstanbul Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine özel hastanelerde başlayan ve özel klinik deneyimini uzun yıllar sürdüren Cengiz, sporcu beslenmesi, metabolik ve bariatrik cerrahi diyetisyenliği gibi alanlarda uzmanlaşmıştır.

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde görev almaya başlayan Cengiz, danışanlarına kilo yönetimi, metabolik sağlık ve genel beslenme konularında profesyonel destek sunmaktadır. Cengiz’in uzmanlık alanları arasında endokrinoloji bölümü ile iş birliği yaparak sağlık üzerine çeşitli çalışmalar da bulunmaktadır.

SANKO Üniversitesi Hastanesi, bu yeni atamayla birlikte hastalarına daha kapsamlı ve etkili bir beslenme danışmanlığı hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Başhekimlik tarafından yapılan açıklamada, Cengiz’in tecrübesinin ve uzmanlığının hastane bünyesindeki beslenme ve diyetetik alanında önemli katkılar sağlayacağı vurgulanmıştır.