Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Andırın’da Erbakan Coşkusu

Bir dizi ziyaret ve

Bir dizi ziyaret ve yerel seçim çalışmaları için Kahramanmaraş’a gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Çağlayancerit, Pazarcık, Türkoğlu ardından Andırın ilçesinde düzenlediği mitingde coşkulu kalabalık vardı.

Çağlayancerit, Türkoğlu ve Pazarcık’ta gerçekleştirilen seçim koordinasyon merkezi açılışlarıyla başlayan Kahramanmaraş programına Andırın ilçesinde düzenlenen mitingde Yeniden Refah Partisi Lideri Dr. Fatih Erbakan, Andırın’da büyük bir kalabalığa hitap etti. Erbakan için meydanı dolduran Andırınlılar, 31 Mart yerel seçimleri öncesi adeta mesaj verdi. Binlerce Andırın’lı vatandaş erken saatine rağmen meydanı tıklım tıklım doldurdu. Birçok partinin Kahramanmaraş İl merkezinde bulamadığı kalabalığı Andırın’da coşkulu kalabalıkla Yeniden Refah Partisi, yerel seçimler öncesi Kahramanmaraş’ta ve Andırın’da iddiasını bir kere daha göstermiş oldu.

Andırın’dan yerel seçimlerde Andırın Belediye Başkan Adayı Hayati Temiz için destek isteyen Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi’nin milletin yeni umudu olduğunu söyledi. Ekonomik sorunlara da değinen Erbakan, bu sorunların çözümü için adresin Yeniden Refah Partisi olduğunu belirtti.

YENİDEN REFAH PARTİSİ MİLLETİMİZİN UMUDU HALİNE GELDİ

Yeniden Refah Partisi’nin Türkiye siyasetinin parlayan yıldızı olduğunun altını çizen Erbakan, Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduklarını vurguladı. Erbakan; “Yeniden Refah Partimiz Türkiye siyasetinin parlayan yıldızı haline geldi. Milletimizin umudu haline geldi. Milletimizin toplanma merkezi haline geldi ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen siyasi partisi haline geldi. Bugün Andırın’da yaptığımız miting Yeniden Refah’ın iktidara koştuğunun en büyük göstergesidir. Bugün itibariyle 460 bin üyeye sahibiz. 6 ayda yüzde 80 büyüme gerçekleştirdik. Şimdiki hedefimiz 500 bini geçmek olacak. Önce 31 Mart’ta yerel seçimlerde iktidar, ardından 2028’de genel seçimlerde iktidar olacağız. Meydanlar bunu gösteriyor, üye sayımız bunu gösteriyor. Türkiye’nin her yerinden gelen teveccüh bunu gösteriyor. Siyaset kamuoyu; “Büyük bir dip dalga geliyor, Yeniden Refah rüzgarı Anadolu’yu kasıp kavuruyor” diyorlar. İnşallah 31 Mart’ta Yeniden Refah Partisi sandıkları patlatacaktır. Çok büyük bir başarı elde edecek ve 1 Nisan itibariyle ahlaklı belediyecilik dönemini başlatacak. 31 Mart’ta Yeniden Refah öyle bir oy patlaması yapacak ki 2028 seçimlerine güçlü bir şekilde girsin ve 2028’de Milli Görüş zihniyetini iktidara taşısın” şeklinde konuştu.

EKONOMİK SORUNLARA ÇÖZÜM MİLLİ GÖRÜŞ EKONOMİ MODELİ

Ülkenin ekonomik sorunlarını Andırın’da gündeme getiren Erbakan, bu sorunların çözümünün Milli Görüş Ekonomi Modeli olduğunu ifade etti. Erbakan; “Bu seçimlerde halk önümüzü keserek; “Faturaları ödeyemiyoruz, ay sonunu getiremiyoruz” diyorlar. Etin kilosu 600 TL’ye dayandı. 1 litre süt 50 TL’ye dayandı. Tavuk eti bile lüks oldu. Emekliye 10 bin TL para veriyorlar. 10 bin TL 6 kilo pastırma parası. Bayramda da 3 bin TL daha verecekler, 2 kilo pastırma daha eder. Türkiye’nin geldiği hali görüyor musunuz? Emekliler torunu sünnet olur diye korkuyor. Çünkü 1 çeyrek altını takacak parası yok. Bu durumu emeklilerimiz hak etmiyor. 53 bin TL gelirin altında olan bir aile Türkiye’de fakir ve yoksuldur. 20 senede milletin banka borcu 400 kat arttı. Çünkü hayatta kalmak için mecburen banka kredisi ve kredi kartına yükleniyor. Çiftçinin borcu 2 buçuk milyar TL’den 530 milyar TL’ye fırlamış. Çiftçide kan ağlıyor. Dar gelirli, işçi, emekli, köylü, memur, çiftçi, küçük esnaf hepsi kan ağlıyor. Yüzde 85’i yoksul bir milletiz. Dünya’da bütün ülkeler arasında araştırma yapılıyor. Emekli yaşam kalitesi bakımından Türkiye sondan ikinci çıkıyor. Neden böyle? Yetkilileriz açıklıyor, emeklinin maaşını 17 bin TL’ye çıkarırsak 1,4 trilyon TL masraf çıkacak diyor. Biz de Yeniden Refah Partisi olarak diyoruz ki 2024 bütçesinden faize ne kadar bütçe yatıracaksınız? 1,25 trilyon TL, bir senede devletin faiz olarak ödeyeceği para. 14 Mayıs’taki Yeniden Refah Partisi’nin mutabakat metnindeki maddeler uygulanmadığı için o faizden kurtulamıyoruz. Çözüm Yeniden Refah Partimizin Milli Görüş Ekonomi modelindedir. Bu modelin uygulanması için halkımızın 31 Mart’ta sandıkları patlatması gerekiyor. İşte bunun için oy istiyoruz. Bu nedenle 31 Mart seçimleri çok kritik. Hem ahlaklı belediyecilik için hem de 2028’de iktidarın yolu açılması için oy vermeniz gerekiyor. İnşallah hem Andırın’da hem de Kahramanmaraş’ta Allah’ın izniyle ahlaklı belediyecilik dönemini başlatacaksınız” ifadelerini kullandı.

AHLAKLI BELEDİYECİLİK; BEREKET, LİKAYAT VE ADALET DEMEKTİR

Ahlaklı belediyeciliğin tanımını yapan Erbakan, Andırın halkına şu ifadelerle seslendi; “Ahlaklı belediyecilik bereket demektir. Bugün ilçe belediyelerinin borçları 100 milyon TL’den başlıyor. İl Belediyelerinin borçları 1 milyar TL’den başlıyor. Büyükşehirlerin borçları 3 milyar, 5 milyar, 10 milyar TL’lerden başlıyor. Ülkenin geneli gibi belediyelerde borç batağında yüzüyor. Çünkü rant belediyeciliği ve suiistimaller yüzünden, israf yüzünden bu durumdalar. Ahlaklı belediyecilik demek, ehliyet ve liyakat demektir. Erbakan Hocamız işi ehline teslim etmişti. İşte ahlaklı belediyecilik budur. Ahlaklı belediyecilik adalet demektir. 1989 yılında Sivas’ta ve Çorum’da Milli Görüş belediyeleri en çok hizmeti kendisine oy vermeyen Alevi mahallelerinde yaptı. İşte ahlaklı belediyecilik budur. Ayrımcılık olmaz. Ahlaklı belediyecilik, belediye başkanlığı makamını ibadet makamı olarak görür. İnşallah Allah’ın izniyle 1 Nisan’dan itibaren bu ahlaklı belediyecilikle milletimizi buluşturmak istiyoruz. Sizin de teveccühünüzle inşallah bu dönemi başlatacağız. Hem Kahramanmaraş Büyükşehir’de Muhammed Aydoğar kardeşimize hem de burada Andırın’da Hayati Temiz başkanımıza desteğinizi bekliyorum” dedi.