Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk’ün Özü, Akif’in Sözü

Göksun Belediyesi tarafından düzenlenen

Göksun Belediyesi tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen kompozisyon yazma yarışmasının kazananları, Şair ve Yazar Nurullah Genç’in katılımıyla düzenlenen ödül gecesi programında açıklandı. Göksun Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, 08-20 Şubat 2024 tarihleri arasında ilçe genelindeki ortaokul ve lise öğrencileri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Hüseyin Coşkun Aydın, programda yaptığı konuşmada, milli ve manevi değerlere sahip çıkmanın önemine vurgu yaparak, eğitimli gençlerin ülkeye katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Aydın, “Türk’ün Özü, Akif’in Sözü” temalı programın sadece kompozisyon yazma değil, tüm alanlarda başarı gösteren öğrencileri ödüllendirmeyi ve diğer öğrencileri teşvik etmeyi amaçladığını ifade etti. Ayrıca, yeniden seçilmesi durumunda Gençlik Merkezi yaparak gençlerin hizmetine sunmayı planladığını belirtti.

Programa konuşmacı olarak katılan Nurullah Genç, milli şairimiz Mehmet Akif’in eserlerinin geçmişten bugüne ve geleceğe ışık tuttuğunu söyledi. Programın sunuculuğunu yapan Mehmet Zeyd Yıldız ise Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini okuyarak geceye renk kattı.

Seçici kurul üyelerinin değerlendirmesi sonucunda, ortaokul kategorisinde Fatih Orta Okulu öğrencisi Hayrunnisa Gökçe birinci, lise kategorisinde Göksun Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Rukiye Arslan birinci oldu. Vatandaş kategorisinde ise Duran Aycı birinci oldu. Yarışmada dereceye giren her kategorinin birincisine Notebook, ikincisine Tablet ve üçüncülerine ise Akıllı Saat verildi.

Ayrıca, Göksun Belediye Spor Kulübü altyapısından yetişip başka takımlara transfer olan futbolcular da gecede ödüllendirildi. Başkan Aydın, “Hep birlikte kalkınma, hep birlikte gelişme ve eğitimli gençlerin ciddi manada ülkesine, ilçesine katkı sağlayacağı inancındayız” diyerek katılımcılara teşekkür etti.