Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Saadet Partisi Grubu’nu Ziyaret Etti

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş,

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları çerçevesinde Saadet Partisi Grubu’nu ziyaret etti. Görüşme basına kapalıydı ve Grup Başkanı Selçuk Özdağ ile Grup Başkanvekilleri Bülent Kaya ve İsa Mesih Şahin de hazır bulundu.

Kurtulmuş, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, anayasa çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak şeffaf ve demokratik bir sürecin önemine dikkat çekti. Önümüzdeki dönemde diğer siyasi partilerle de benzer görüşmeler yapılacağını belirten Kurtulmuş, anayasa çalışmalarının detaylarının Ekim ayında tartışılabileceğini söyledi.

Saadet ve Gelecek Partileri adına konuşan Bülent Kaya, sağlıklı bir siyasi zemin oluşturmanın önemini vurgulayarak anayasa çalışmalarına katkı sunacaklarını ifade etti. Kaya, sağlıklı bir zeminin sorunların çözümünde önemli olduğunu belirtti.

Grup Başkanı Selçuk Özdağ ise anayasa değişikliğinin önemine vurgu yaparak Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayacaklarını söyledi. Özdağ, anayasa maddelerinin ihlal edildiğini ve bunun ciddi sonuçları olabileceğini dile getirerek uygulanabilecek çözümlerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.