Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SANKO Okulları, TÜBİTAK Türkiye Finallerinde Altı Ödül Kazandı

SANKO Okulları öğrencileri, “55.

SANKO Okulları öğrencileri, “55. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması” ve “18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Türkiye Finallerinden altı önemli ödülle döndü. Ankara’da gerçekleşen final yarışmasında, SANKO Okulları öğrencileri tarafından sunulan projeler, jüri tarafından büyük beğeni kazandı.

SANKO Ortaokulu öğrencileri Kerem Utku Kaleli ve Neva Doktoroğlu’nun fizik alanında gerçekleştirdiği “Otomobil Lastiklerinden Kaynaklanan Mikroplastiklerin Kaynağında Toplanması” projesi, “18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finali”nde Türkiye ikinciliği elde etti. Buğlem Taşkesen ve Ömer Rüzgar Özgüven ise teknolojik tasarım alanında hazırladıkları “Görme Engelliler İçin Yüzme Sporunu Kolaylaştırma Teknolojisi” projesiyle teşvik ödülü aldı.

SANKO Fen ve Teknoloji Lisesi ile SANKO Koleji öğrencileri de coğrafya ve kimya alanlarında başarılı projelere imza attı. Eyşan Öğüt, Damla Dila Gündoğdu ve Sanem Sözmen’in coğrafya projesi ile Ece Güner, Kevser Güneş ve Berat Büyükbakkal’ın kimya projesi, “55. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finali”nden Türkiye üçüncülüğüyle döndü. Muhammed Ali Bayındır ve Alperen Güven’in fizik projesi ise teşvik ödülü kazandı.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek, öğrencileri ve emeği geçen öğretmenleri kutladı. Asyalı, başarılarının devamını dileyerek, SANKO Okulları’nın, Gaziantep’i başarıyla temsil etmeye devam edeceğini vurguladı.

SANKO Okulları, bilimsel araştırma ve projelerle Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu başarılar, okulun eğitim anlayışının ve öğrencilerin bilimsel donanımının ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.