Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İLK ETAP ÇALIŞMALARI 300 GÜNDE TAMAMLANACAK

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi için

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi için önemli bir ulaşım projesi olan Dulkadiroğlu-Çağlayancerit yolunun yeniden yapım çalışmaları başladı. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar, yolun ilk etabının inşasının yeniden başladığını ve proje kapsamında önemli aşamalara ulaşıldığını duyurdu. Yapılacak olan yol çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bölgenin ulaşım altyapısının güçleneceğini ve vatandaşlara daha güvenli seyahat imkanı sunulacağını belirtti.

Başkan Akpınar, yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgiler vererek, ilk etapta 17 kilometrelik ana yolun yanı sıra 5 kilometrelik bağlantı yolunun da yapılarak toplamda 300 iş günü içerisinde tamamlanmasının planlandığını açıkladı. Yolun Mado Kavşağı’ndan başlayarak Yeni Sanayi Sitesi Kuzey Çevre Yolu bağlantısına kadar uzanacağını ve Bulanık Mahallesi’ne kadar devam edeceğini belirten Akpınar, proje ile ilçenin doğuya olan erişilebilirliğinin artacağını vurguladı.

Projenin sadece bir yol inşası olmadığını, aynı zamanda bölgenin ekonomik ve sosyal hayatına önemli katkılar sağlayacağını dile getiren Başkan Akpınar, yol yapım sürecinde çevre düzenlemeleri ve altyapı çalışmalarının da titizlikle yürütüleceğini vurguladı. Ayrıca, yolun tamamlanmasıyla birlikte ticaret ve turizm potansiyelinin artmasının beklendiğine değindi.

Başkan Akpınar, projenin ilerleyen süreçte kamuoyu ile detaylı olarak paylaşılacağını ve vatandaşların desteğini ve sabrını beklediklerini ifade ederek, “Bu yol, ilçemizin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak ve bölgenin geleceğe açılan bir kapısı olacak. Hep birlikte bu önemli projeyi başarıyla tamamlayacağız” dedi.