Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ak Parti heyetinden Gazipaşa Mahalle Muhtarı Metin Bölükbaşı’nı ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Çakar, Gazipaşa Mahalle Muhtarı Metin Bölükbaşı’nı ziyaret etti.

Çakar, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, 6 Şubat’taki büyük depremin ardından geçen on üç aylık süreçte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin yaralarının hızla sarıldığını belirtti.

Çakar, “Şu anda ilimizin belli bölgelerinde dört bin iki yüz tane konut teslim aşamasında. İnşallah Nisan sonuna kadar hak sahiplerine bu konutlarımızı teslim edeceğiz. Bu, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki güçlü Türkiye’nin bir göstergesidir” dedi.

Çakar, konuşmasında ilçe halkının AK Parti’ye verdiği destekten de bahsederek, “Her zaman için yirmi bir yıldan bu yana AK Parti’nin arkasında hep yüzde yetmişlerde, yüzde seksenlerde bu mahallelerimizde oy aldık. Allah sizleri var etsin her zaman” diye konuştu.

Kahramanmaraş’a ve Dulkadiroğlu ilçesine hizmet etmekten geri kalmadıklarını vurgulayan Çakar, “Elimizden geldiğince, mümkün olduğunca hizmetlerin her türlüsünü memleketimize, ilçemize yapmaya çalıştık. Tabii eksiklerimiz var mıdır? Elbet vardır. Ama bunları yine biz yapacağız” şeklinde konuştu.

Çakar, 14 ve 28 Mayıs seçimlerine de değinerek, “14 Mayıs’ta tüm dünyaya rağmen %49.5 oy aldık. Meclisimizdeki çoğunluğu kazandık. Ama Cumhurbaşkanımız Cumhurbaşkanı olarak taçlandıramadı. %49.5 oy aldı. Ve akabinde 28 Mayıs’taki seçimleri sizlerin dik duruşu, Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccühü ile %52 oyla hamdolsun Cumhurbaşkanı olarak taçlandı” ifadelerini kullandı.

Son olarak, Cumhur İttifakı’na ve AK Parti’ye destek çağrısında bulunan Çakar, “Önümüzde bir yerel seçimimiz var. 31 Mart yerel seçimlerimiz. Bu yerel seçimlerinizde inşallah öncekinde olduğu gibi bu dönemde de Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Fırat Görgel’i ve Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayımız Necati Okay’ı desteklerimizi istiyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı’nın Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Adayı Necati Okay, beraberindeki heyetle vatandaşlar ve Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Metin Bölükbaşı tarafından sıcak bir şekilde karşılandı.

Başkan Okay, yaptığı açıklamada, “Ağır bir deprem geçirdik bir yıl önce. Ama çok şükür şu anda işi yavaş yavaş önümüze aldık. Depremin yaralarını sarıyoruz ve önümüzdeki kısa bir zaman sonra da inşallah Maraş’ımız deprem öncesinden çok daha güzel hale gelecek” dedi.

Okay, konuşmasında bir yerel seçim münasebetiyle muhtarlıkları ve muhtar adaylarını gezdiklerini belirterek, “Hepinizin malumu bu bir yıllık zaman içerisinde hakikaten zor anlar yaşadık. Ama vatandaşlarımızın birlik beraberliği, devletimizin gücü, Sayın Cumhurbaşkanımızın ferasetli yönetimi sayesinde devletimiz, hiç kimseyi ne aç bıraktı, ne açıkta bıraktı. Tabii ki çok sorunlar yaşadık. Zorluklar çektik. Ağır bir deprem süreci. Ama çok şükür bir yıllık zaman içerisinde bakın bugünlere geldik” şeklinde konuştu.

Dulkadiroğlu ilçesindeki konut projelerine de değinen Okay, “Artık kalıcı konut teslim ediyoruz. İnşallah önümüzdeki bir, bir buçuk yıllık zaman içerisinde de Dulkadiroğlu ilçemizdeki hak sahipliğinden doğan 12 bin, 13 bin konutun tamamını yapacak durumdayız. Ağır musibetle karşı karşıyaydık. Ama bu birlik beraberlik içerisinde bu işin üstesinden geldik. Çok şükür” diye konuştu.

İmar çalışmalarıyla ilgili olarak da bilgi veren Okay, “Zemin artı dörtten yüksek bina yapımına izin verilmemekte ve zemin artı dörtle bu mahallelerimizin tamamını yenileme imkanımız var. Buraya yakın olduğu için söylüyorum. Bizim hemen karşıda bir Alıçsekisi var. Bu Alışsekisiyle ilgili de yaklaşık 4 bin 400 dönümlük alanda bir imar çalışması vardı. Bu imar çalışması uzadı. Sebebi Kuzey çevre yolunun güzergahının değişmesi neticesinde iki üç defa değişiklik oldu. Fakat Kuzey Çevre Yolu çalışması bitti. Bu bölgedeki imar çalışması da bitti. Yakında ilan edilecek” ifadelerini kullandı.

Son olarak, gençlik merkezleri ve taziye evleri gibi projeler hakkında da bilgi veren Okay, “Arkadaşlar on yıldır bildiğiniz gibi belediye başkanlığı yapıyorum. Ve her mahalleye de ben başım dik, alnım ak bir şekilde gidiyorum” dedi.

Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Metin Bölükbaşı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yaptığı açıklamada, “Mahallemiz için hizmete devam ediyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Gazipaşa Mahallesi’nin geleceğini birlikte şekillendirmek istiyoruz. Mahallemizi modern, çağdaş ve sürdürülebilir bir yaşam alanına dönüştürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine destek olmak, kültür etkinliklerini artırmak ve mahalledeki bilgi paylaşımını teşvik etmek için çalışacağız. Altyapı sorunlarını çözümlemek ve mahallemizin yeşil alanlarını korumak, yeni alanlar oluşturmak için projeler üreteceğiz.

Bugün muhtarlığımızda bizleri ziyaret ederek onurlandıran başta TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanımız ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Vahit Kirişci beye, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Sayın Cüneyt Doğan beye, Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız ve  Belediye başkan adayı sayın Necati Okay beye, Ak parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Çakar beye, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Şahin ve Murat Yüksel beye, ilçe yönetim kurulu üyeleri M.Nasuhi Kılınçkıran, Osman Ağdaş, Bekir Sarıçiçek, İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Emin Çakıl, Dulkadirdoğlu Belediye Meclis Üyesi adayları Zekeriya Yaşar ve Ahmet Kurtar beye teşekkür ederim” dedi.

Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Metin Bölükbaşı TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci’ye Kahramanmaraş madalya beratı hediye etti.