Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kuybu’dan bayram mesajı

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bayramların barışın ve kardeşliğin simgesi olduğunu vurguladı. Başkan Kuybu, bayramların insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği günler olduğunu belirtti.

Kuybu’nun ifadelerine göre, Kurban Bayramı manevi dünyada ayrı bir yere sahip olan özel bir zaman dilimini temsil ediyor. Başkan, “Bu yıl da hep birlikte kutlayacağımız Kurban Bayramı’nın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.” şeklinde konuştu.

Kurban ibadetinin ise Allah’a yakın olma amacı taşıdığını vurgulayan Kuybu, “Kestiklerimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.” dedi. Başkan, Kurban Bayramı’nın Müslümanların toplumsal dayanışma ve kaynaşma içinde önemli bir rol üstlendiğine dikkat çekti, fakirlerin gözetildiği ve ihtiyaçlarının karşılandığı bir zaman dilimi olduğunu ifade etti.

Son olarak, milli ve dini bayramların hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularını artırdığını belirten Başkan Kuybu, “Bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız.” çağrısında bulundu. Kuybu, mesajını, “Kurban Bayramının Milletimize ve İslâm âlemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz eder, sevdikleriyle bayram geçirmek isteyen vatandaşlarımıza trafikte kolaylıklar diliyor, kazasız belasız bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.” sözleriyle tamamladı.