Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kütüphane Söyleşileri, Yazar Ali Büyükçapar İle Başladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kültür

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinliklerini artırarak şehirdeki edebiyatseverleri buluşturmayı hedefleyen ‘Kütüphane Söyleşileri’ programına start verdi. Cemil Meriç Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen ilk programın konuğu Şair ve Yazar Ali Büyükçapar oldu.

Edebiyatın başkenti olarak adlandırılan Kahramanmaraş’ta kültürel etkinliklere bir yenisini ekleyen Büyükşehir Belediyesi, Cemil Meriç Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirdiği ‘Kütüphane Söyleşileri’ programı ile kitapseverleri bir araya getirdi. İlk programın konuğu, Türk edebiyatının sevilen isimlerinden Şair ve Yazar Ali Büyükçapar oldu.

Büyükçapar, katılımcılara kitap okumanın önemini vurgulayarak, entelektüel birikime katkısını anlattı. Programda günümüzdeki kitap okuma alışkanlıkları ve edebiyatla ilgili pek çok konuyu farklı bir bakış açısıyla ele alan yazar, okurlardan gelen soruları da içtenlikle yanıtladı.

Edebiyatseverler, düzenlenen söyleşi için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Yazar Ali Büyükçapar’a teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ‘Kütüphane Söyleşileri’ etkinliğinin devam edeceği ve program takvimine 1 Aralık tarihine kadar https://kahramanmaras.bel.tr/duyuru/2023/11/17/kutuphane-soylesileri-etkinlik-takvimi internet adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

Bu etkinlikle birlikte Kahramanmaraşlı kitapseverler, edebiyat dünyasının önde gelen isimleriyle buluşma ve düşüncelerini paylaşma fırsatı bulacaklar.