Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şahin; ‘Mücbir Sebep Hali Son Kez Uzatıldı’

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ta
6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve büyük yıkım ile can kaybına yol açan depremler nedeniyle vergi mükelleflerinin borçlarının ertelenmesine yönelik olarak uygulanan ‘mücbir sebep hali’nin, son kez Ağustos sonuna  kadar uzatılacağı, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr. Mehmet Şahin tarafından duyuruldu.
Bakanlık, mücbir sebep hali devam eden Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep’in Nurdağı, İslahiye ilçelerinde mücbir sebep halinin 30 Nisan 2024’e kadar uzatılmasını kararlaştırmıştı. 30 Nisan’a sayılı günler kala Milletvekili Şahin, mücbir sebebin sonkez uzatılacağını belirtti.
  Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile yaptığımız görüşme neticesinde; Mücbir sebep hali sonkez Ağustos sonuna kadar uzatılacaktır.
  Şahin, Mücbir sebep hali (4+2) Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Nurdağı, İslahiye’yi kapsayacağını belirtti. Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof Dr. Mehmet Şahin bir iki gün içinde resmi açıklamanın yapılacağını söyledi.