Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kura çekimleri Nisan’a ertelendi

Elbistan Belediyesi, dar gelirli

Elbistan Belediyesi, dar gelirli vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak sosyal konut projesinde hak sahiplerini belirlemek için yapılacak kuraya ilişkin takvimde değişiklik olduğunu duyurdu.

Kasım ayında başlatılan ve toplumun dar gelirli kesimlerini desteklemeyi amaçlayan projede zemin kat inşaatının tamamlanmasının ardından birinci kat inşaat çalışmalarına başlandığı belirtildi. Toplamda 40 adet 2+1 daireden oluşan projenin, yaklaşık 85 metrekare büyüklüğünde konutlardan oluştuğu ve vatandaşlara tamamen ücretsiz olarak teslim edilmesinin planlandığı açıklandı.

Projeye gösterilen yoğun ilginin 2 bin 416 başvuruyla karşılandığı ve hak sahiplerinin belirlenmesi için 15 Mart’ta yapılması planlanan çekilişin, 31 Mart’taki yerel yönetim seçimleri nedeniyle Nisan ayına ertelendiği belirtildi.

Açıklamada, projenin büyükşehir belediyelerince üstlenilecek boyutta olduğuna değinilerek, Elbistan’ın 150 bin nüfuslu mütevazi bütçesi ve geçtiğimiz dönemde yaşanan büyük depremin ardından karşılaşılan zorluklarla mücadele ederken, aynı zamanda dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirmenin büyük bir önem taşıdığı vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, projenin Türkiye’nin en büyük sosyal konut projelerinden biri olarak öne çıktığı ve yeni görev alan arkadaşların da desteğiyle projenin başarıyla tamamlanacağına olan inancın tam olduğu belirtildi.