Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahramanmaraş’ta Sosyal Güvenlik Haftası Çelenk Koyma Töreni Gerçekleştirildi

Kahramanmaraş’ta, her yıl 16

Kahramanmaraş’ta, her yıl 16 Mayıs’ı içine alan Sosyal Güvenlik Haftası’nın kutlamaları, bugün gerçekleştirilen çelenk koyma töreniyle başladı. Kahramanmaraş Sosyal Güvenlik İl Müdürü Harun Akbalaban ve kurum personellerinin katılımıyla, Trabzon Caddesi eski Valilik binası bahçesinde saat 12.00’de gerçekleşen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu ve saygı duruşu yapıldı.

Törende konuşan İl Müdürü Akbalaban, 13-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Sosyal Güvenlik Haftası’nın amacının, toplumda sosyal güvenlik bilincinin artırılması ve yaygınlaştırılması olduğunu vurguladı. Akbalaban, sosyal güvenliğin önemine dikkat çekerek, sağlık sigortası, emeklilik sigortası, işsizlik sigortası ve kaza sigortası gibi çeşitli alanları kapsayan bir sistem olan sosyal güvenliğin, bireylerin yaşam standartlarını korumak adına kritik bir rol oynadığını belirtti.

Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi veren Akbalaban, SGK tarafından kurulacak bilgilendirme stantları, seminerler, konferanslar, basın-yayın çalışmaları ve sosyal medya kampanyalarıyla vatandaşlara sosyal güvenlik sistemi hakkında detaylı bilgilerin sunulacağını ifade etti.

Özellikle salgın döneminde Türkiye’nin sosyal güvenlik alanındaki gücünü vurgulayan Akbalaban, Genel Sağlık Sigortası’nın (GSS) kapsamının 2002’de yüzde 70’ten bugün yüzde 99,3’e ulaştığını ve bu sayede ülkenin sağlam temellere dayalı bir sosyal güvenlik sistemiyle örnek olduğunu belirtti.

Kayıt dışı istihdamla mücadele konusunda da çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Akbalaban, bu alandaki bilinçlendirme ve denetim faaliyetlerinin önemine değindi. SGK’nın, vatandaşları Sosyal Güvenlik Haftası etkinliklerine katılmaya ve sosyal güvenlik sistemi hakkında bilgi edinmeye davet ettiğini ifade etti.

Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri, SGK’nın web sitesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170”, sosyal güvenlik il ve merkez müdürlükleri ile SGK’nın sosyal medya hesapları üzerinden de takip edilebilecek.

Kahramanmaraş Sosyal Güvenlik İl Müdürü Harun Akbalaban, Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutlayarak, tüm vatandaşlara sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diledi.