Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KADİRLİ HUZUREVİ’NİN TEMELİ DULALARLA ATILDI

Osmaniye Milletvekili ve Eski
Osmaniye Milletvekili ve Eski Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK’ın bakanlığı döneminde 2023 planına aldırılan Kadirli İlçesi Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Derya Yanık, Kadirli kaymakamı Yakup Güney kurumların il ve ilçe müdürleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldığı törenle atıldı.
Kadirli Engelsiz Yaşam Merkezi yanında, 32.153,70 m2 arazi üzerine yapılacak olan Kadirli Huzurevi yapım işinin ihalesi 12.03.2024 tarihinde yapılmış olup 27.03.2024 tarihinde İl Özel İdaresi ile yüklenici (Martest Kahramanmaraş Yapı ve Yapı Malzemeleri Kalite Kontrol Lab.San.ve Tic.Ltd.Şti.) arasında sözleşme imzalanmış, Yer teslimi 05.04.2024 tarihinde yapılan yapım işinin tamamlanma süresi 500 gün olup, sözleşmeye göre iş bitim tarihi17.08.2025 olduğu bildirilmesine rağmen törende Osmaniye Milletvekili Derya Yanık’ın yapımcı firma süreyi 8 aya indirdi.
Kadirli Huzurevinin projesinde Bodrum + Zemin + 3 Kat olacak şekilde oluşturulmuştur. Bina oturum alanı yaklaşık 2000 m2dir. Toplam inşaat alanımız 9700 m2dir
Kadirli Huzurevi Toplam 96 Kişiye Hizmet Verecektir. 48 Adet Tek Kişilik (WC+BanyoDahil) 26 M2’lik Odalar 24 Adet Çift Kişilik (WC+BanyoDahil) 33 M2’lik Odalar Mevcuttur. Peyzaj Fonksiyon Alanları olarak; BocceAlanı , Süs Havuzu , Oturma Alanları , Kamelyalar ve Hayvan Barınakları konumlandırılmış olup Sosyal donatılarıyla ve çevre düzenlemesiyle moderrn olarak ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte yapımı planlanmıştır.