Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Görgel, şehrin yaralarını sarmak adına önemli ilerlemeler kaydedildi

Cumhur İttifakı’nın Kahramanmaraş Büyükşehir

Cumhur İttifakı’nın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, Kahramanmaraş’ın yenilenme sürecine dair önemli detayları paylaştı. Şehrin geleceğine yönelik projelerini açıklayan Görgel, Kahramanmaraş’ın Şairler Tepesi’nde bulunan ve şehre tepeden bakan bir noktada, projeleriyle yaşanacak değişimden kesitler sundu.

Depremin hemen ardından Kahramanmaraş’ta yapılan çalışmalara vurgu yapan Görgel, şehrin yaralarını sarmak adına önemli ilerlemeler kaydedildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların bölgeye yaptığı ziyaretlere değinen Görgel, bugüne kadar 17 bin 592 konutun hak sahiplerine teslim edildiğini ifade etti. Görgel, şehrin sanayi potansiyelini vurgulayarak, tekstil, metal eşyaları ve kuyumculuk sektörlerindeki başarılarına da değindi.

Görgel, iş yeri ve konut ihtiyacını karşılamak adına önemli projelerin hayata geçirildiğini vurgulayarak, konteyner kentlerden konutlara geçiş sürecinin hızla tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti. Konutların yanı sıra iş yerleri ve altyapı çalışmalarının da önemli olduğunu vurgulayan Görgel, şehrin merkezini canlandırmak için büyük yatırımlar yapıldığını dile getirdi.

Göç ve istihdam konularını da değerlendiren Görgel, şehrin sanayi ve tarım potansiyelinin göçü engelleyici bir etken olduğunu belirterek, eğitim ve istihdam alanında yapılan çalışmalarla şehirde istikrarın sağlandığını dile getirdi.

Kahramanmaraşlıların öncelikli beklentilerinin konut ve iş yeri ihtiyacı olduğunu belirten Görgel, şehrin kültür ve sanat potansiyeline de vurgu yaparak, birçok proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Görgel, şehrin turizm potansiyelini de göz önünde bulundurarak, birçok bölgede turizm tesislerinin geliştirilmesi için projelerinin olduğunu söyledi.

Görgel, Kahramanmaraş’ın geleceğine yönelik sorumluluklarının farkında olduklarını belirterek, şehirdeki sorunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı. Görgel, vatandaşlarla olan iletişiminin güçlü olduğunu ve sahada olumlu etkiler gördüğünü ifade ederek, seçim öncesinde hiçbir problem yaşamadığını söyledi.