Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Göksun Belediyesi, Kazanım Değerlendirme Sınavları düzenlemeye devam ediyor

Göksun Belediyesi, ilçe genelindeki

Göksun Belediyesi, ilçe genelindeki eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içinde Kazanım Değerlendirme Sınavları düzenlemeye devam ediyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın’ın 2014 yılında göreve gelmesinden bu yana eğitime verdiği desteklerle bilinen Göksun Belediyesi, 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilkokula yeni başlayan öğrencilere kırtasiye yardımı sağlama geleneğini başlattı. 2020-2021 eğitim öğretim yılında ise 8’inci ve 12’inci sınıf öğrencilerine yönelik Kazanım Değerlendirme Sınavlarını düzenlemeye başladı ve bu etkinliği geleneksel hale getirdi.

Başkan Aydın ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Akpınar arasında imzalanan iş birliği protokolü ile, 2023-2024 eğitim öğretim yılı II. dönemi içinde Temel Eğitim ve Ortaöğretim Kurumlarında LGS sınavına girecek 8. sınıf ile TYT/AYT sınavlarına girecek 12. sınıf öğrencilerine 3’er adet Kazanım Değerlendirme Sınavı yapılması planlanıyor.

Başkan Aydın, imza töreninde yaptığı konuşmada eğitim faaliyetlerini temel belediyecilik hizmetleri kadar önemsediklerini vurgulayarak, geçmişteki başarılarından ve desteklerinin etkisinden bahsetti. Aydın, öğrencilere yönelik yapılan desteklerin sonucunda Göksun’lu öğrencilerin 2022 yılı LGS sınavlarında il birincisi olduğunu belirtti. Aydın, bu başarının devamı için verdikleri desteklerin önemine değinerek, öğrencilerin sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasına yardımcı olacaklarını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Akpınar ise Başkan Aydın’a desteklerinden ötürü teşekkür ederek, öğretmenler, öğrenciler ve veliler adına duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akpınar, Başkan Aydın ile okul müdürleri arasında yapılan istişarelerin eğitimdeki başarıyı artırmada önemli olduğunu belirtti.

Göksun Belediyesi’nin eğitime verdiği destekler ve düzenlediği etkinliklerle öğrencilerin başarısını artırmayı hedeflediği vurgulanırken, öğrencilere verilen değerin ve eğitime olan desteğin sürdürüleceği vurgulandı.