Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENÇLERİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE GİRİŞİMCİLİK ALANINDAKİ FARKINDALIĞI ARTIRILIYOR

TÜSİAD’ın düzenlediği ‘Seninle İyi

TÜSİAD’ın düzenlediği ‘Seninle İyi Gelecek’ etkinliği, gençleri cesaretlendirerek yeni fikirler üretmelerini amaçlıyor. Türkiye’nin ekonomik ve sosyal açıdan gelişmiş ülkeleri yakalaması için bilimsel temelli çağdaş bir eğitim seferberliğinin hızla hayata geçirilmesi gerektiğini belirten TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, gençlere farklılıklara değer vermeleri ve cesur olmaları gerektiğini tavsiye etti.

‘Girişimciler Tecrübelerini Anlattı’ bölümünde ise sektörden deneyimli isimlerin genç girişimcilere ilham veren konuşmalar yaptığı öğrenildi. Program, katılımcılara sürdürülebilirlik ve çevre konularında bilgi edinme fırsatı sunarken iş dünyası liderleriyle etkileşim imkanı da sağladı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, etkinlikte yaptığı konuşmada, gençlerin sürdürülebilirlik konusundaki farkındalıklarının artırılmasının önemine değindi. Aynı zamanda, geleceğin teknolojik ve yeşil işlerinde gençlerin önemli bir rol oynayacağına vurgu yaptı.

Etkinlik, fikir maratonu bölümünde yarışan ekipler arasından seçilen kazanan ekibe Sabancı Holding şirketlerinde staj olanağı sunulacağı bilgisine de yer verildi. Katılımcılara verilecek e-katılım belgeleri ile program, networking oturumuyla sona erecek.