Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Ethereum ETF’leri Çin Yatırımcılarını Bekliyor”

Kripto para dünyasında Nisan

Kripto para dünyasında Nisan ayı hareketli geçti. Gate.io’nun Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, Ethereum ETF’lerinin ikinci çeyrek odak noktası olduğunu belirtti. Hong Kong menkul kıymet otoritesinin onayıyla spot Bitcoin ve Ethereum ETF’leri işlem görmeye başladı. ABD’de Ethereum tabanlı ETF’ler için mayıs ayında onay bekleniyor ancak belirsizlik devam ediyor. Kafkas Sönmez’e göre, Hong Kong ETF’leri piyasalara olumlu yansıdı ama ABD’deki belirsizlikler endişe yaratıyor.

Hong Kong’un spot BTC ve ETH ETF’lerine 1 milyar dolarlık giriş bekleniyor. Ancak bu rakam, ABD’deki ETF’lere kıyasla düşük kalıyor ve Çin anakarasında yatırımcıların bu varlıklara erişememesi dezavantaj oluşturuyor. Kafkas Sönmez, Çin’in potansiyelini düşürebilecek bir engel olarak bu durumu değerlendirdi.

Kripto dünyasında EMTİA ve menkul kıymet tartışmaları büyüyor. Kafkas Sönmez, Bitcoin ETF’leri ve Bitcoin yarılanmasının ardından Ethereum’un odak noktası haline geldiğini ifade etti. SEC’nin Ethereum’a yönelik durumuyla ilgili gelişmeler ve ETF başvurularının durumu gündemde. Sönmez, SEC’nin kötü niyetli yaklaşımlarının inovasyonu engelleyebileceğine dikkat çekti. Gelecek süreçte karar vericilerin regülasyonlara yaklaşımının büyük önem taşıdığını vurguladı.