Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ELBİSTAN ERKAN GÜRBÜZ DEDİ

Elbistan’da uzun yıllardır süren

Elbistan’da uzun yıllardır süren siyasi dengeler, 47 yıl aradan sonra önemli bir değişimle sarsıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Erkan Gürbüz, Elbistan Belediye Başkanı seçildi. Bu, CHP’nin 1977 yılından bu yana Elbistan’da ilk kez seçimi kazandığı anlamına geliyor.

En Yoğun Aday Rekabeti Elbistan’da gerçekleşen yerel seçimler, tarihi bir rekabetle ve rekor sayıda adayın katılımıyla gerçekleşti. İlçe tarihindeki en yoğun aday rekabetinin yaşandığı seçimde, toplamda ikisi bağımsız olmak üzere 14 belediye başkan adayı yarıştı. Tarihi Bir Oy Verme İşlemi Sabah saat 07.00’de başlayan oy verme işlemi için 92,016 seçmenin tercih yapabileceği 324 sabit ve 1 seyyar sandık hazırlandı. Bu, 1871’den beri Elbistan’da görülen en geniş katılımlı seçim oldu. Vatandaşlar, büyükşehir ve belediye başkanlıkları ile belediye meclis üyeliği ve mahalle muhtarlıkları için oylarını kullandı.

Saat 16.00’da oy verme işlemi sona erdi ve sayım süreci başladı. Sandıktan çıkan sonuçlara göre CHP adayı Erkan Gürbüz, Elbistan Belediye Başkanı olarak seçildi. Bu sonuçlar, Elbistan’da siyasi dengelerin değiştiğini gösteriyor ve ilçe için yeni bir dönemin başladığını işaret ediyor.