Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İLÇELERDE ADAYLAR TAMAM!

AK Parti’de ilçe başkan

AK Parti’de ilçe başkan adaylarının belirlendiği üst kurul toplantısında yaşananlara Kulislere yansıdı.

Kahramanmaraş’ın Metropol İlçeleri Onikişubat, Dulkadiroğlu, Andırın, Göksun, Afşin, Elbistan, Pazarcık ve Türkoğlu ilçeleri için Ak Parti isimleri netleştirdi.

İddialara göre, aday belirleme sürecinde partinin farklı dengeleri koz üstüne koz oynadı. Son noktada ise orta yolda buluşuldu.

özellikle Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediye adaylığı için parti içi dengeler farklı isimler istedi. Seçimlere 65 gün kala Kahramanmaraş siyasetinde baş döndüren gelişmeler yaşanıyor.

AK Parti’de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayının Fırat Görgel olarak açıklanmasının ardından gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi.

Özellikle AK Parti’nin adaylarına dair yoğun bir ilgi bulunuyor. Vatandaşlar, “AK Parti Kahramanmaraş’ın önemli ilçelerinden Andırın, Elbistan, Afşin, Göksun, Türkoğlu ve Pazarcık ilçe belediye başkan adayları kimler oldu?” sorusunu sıkça araştırıyor.

31 Mart 2024’teki yerel seçimlere yönelik heyecan artarken, Kahramanmaraş’ta yaşayanlar özellikle AK Parti – MHP Cumhur İttifakı’nın ilçe belediye başkan adaylarını merakla bekliyor. Siyasi partilerin stratejileri ve aday belirleme süreçleri büyük bir önem arz ediyor.

ADAYLAR NETLEŞTİ!

Yerel Seçimler öncesi AK Parti’nin İlçe Belediye Başkan Adayları belli oldu gibi…

Ankara’ya çağrılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fırat Görgel ve İl Başkan vekili Cüneyt Doğan ile yapılan görüşmenin ardından AK Parti’nin belediye başkan büyük oranda adayları netleşti.

Temayül ve anket sonuçlarının ardından, ilçe belediye başkan adaylarıyla ilgili rapor üst kurulda bekliyor. Üst kurulun ilçe adaylarıyla ilgili dosyayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunmasının ardından, Fırat Görgel ile yapacağı görüşmede ilçe belediye başkan adayları için son nokta koyacak.

AK Parti, Ankara’da 48 il belediye başkan adayını daha açıklayarak, Türkiye genelindeki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Kongre Merkezi’ndeki konuşmasında ilçe belediye başkanları ile ilgili önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe belediye başkan adayları ile ilgili sürecin devam ettiğini belirterek, “En kısa zamanda ilçe belediye başkan adaylarımızı da kamuoyuna duyuracağız. 30 Ocak’ta seçim beyannamesin takdirine sunacağız. Önümüzdeki hafta belediye başkan adayların açıklamaları düşünüyoruz. Kimi şehirlere bizzat ben giderek, kimi şehirler genel başkan yardımcılarını göndererek, ilçe adaylarının kısa sürede açıklayacağız” diyerek mesaj verdi.

ONİKİŞUBATTA ÇELİŞKİ VAR!

Kahramanmaraş’ın Metropol İlçesi Onikişubat İlçesinde Siyaset kazanı oldukça hareketli. Mevcut Başkan Hanefi Mahçiçek’in ağır bastığı siyaset kazanında Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Osman Okumuş Onikişubat için ismi geçerken burada Belediye başkan yardımcıları Ali Ünsal ve Kazım Canlı’nın da isimleri gündeme geliyor. Onikişubat Belediyesi için 2 dönemini dolduran Hanefi Mahçiçek’in, üst kuruldaki raporda devam edilecek başkanlar arasında yer aldığı iddia ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fırat Görgel arasında yapılacak olan görüşme belirleyecek. Fırat Görgel ile Hanefi Mahçiçek arasında artık herkesin bildiği iyi iletişimden dolayı, nasıl bir karar çıkacağı merak konusu.

DULKADİROĞLU’NDA 3 İSİM ARASINDA GİDİP GELİNİYOR

Kahramanmaraş’ın Metropol İlçesi Dulkadiroğlu Depremle birlikte en hasar gören ilçelerden biri olarak yer alırken Siyaset kazanında Mevcut Başkan Necati Okay’ın isimi çok yankılanmazken Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından 2 isim ön plana çıkıyor. Büyükşehir Belediyesine aday olan Projeleri ile dikkat çeken Ahmet Bülbül, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesini şaha kaldıran ve çalışkanlığı ile dikkat çeken Osman Okumuş isimleri yer alırken Necati Okay’ında Ankara kulislerinde son günlerde gündeme gelmeye başladı. İlgi çeken bir özel ayrıntı ise Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı için Tecrübeli siyasetçi Belediye Başkanı Osman Okumuş’un iki ilçede de isimi geçmesi dikkatleri üzerine topluyor.

ANDIRIN DA 2 ADAY’IN İSMİ ÇIKIYOR!

Kahramanmaraş’ın Kaleler Şehri olarak adlandırılan Andırın ilçesinde ise 2 Aday ön plana çıkıyor. Bilindiği gibi Andırın İlçesinde 8 Aday Adayı var. Bunlar Mehmet Tezcan, Ahmet Sinan Gökşen, Semra Köse, Altan Özer, Ahmet Doğan,  Bilal Çuhadar, Hamza Tor, Murat Dal isimlerinden oluşuyor. Siyasetin Hızlandığı şu günlerde heyecan tavan yaparken mevcut Başkan Doğan ve Gökşen isimlerde Kulislerde yer alıyor.

GÖKSUN İLE DEVAM GİBİ

Kahramanmaraş’ın Elma diyarı Göksun ilçesinde ise yapılan hizmetler ile gündemlerden düşmeyen Ak Parti’nin mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ile yola devam edeceği konuşuluyor.

TÜRKOĞLU’NDA TAHMİN VAR NETLİK YOK!

Türkoğlu Ak Parti’nin en belirsiz ilçelerinden birisi durumunda. Bilindiği gibi Türkoğlunda 9 isim aday adayı olarak yer alıyor. Belediye Başkanlığı için Abdurrahman Bağcı, Enver Çakmak, Hidayet Kardaş, Feyzettin Okumuş, Mehmet Ali Şen, Mehmet İlik, Mustafa Bozdoğan, Veli Çakmak, Veli Ünlü isimleri olurken Abdurrahman Bağcı ve Feyzettin Okumuş isimleri en ön planda yer alıyor. Bu 2 isimden birinin aday gösterilme ihtimalinin olduğu konuşuluyor.

ELBİSTAN’DA KİM OLACAK?

Kahramanmaraş’ın En büyük ilçesi Elbistan’da işler oldukça arap saçı Mevcut Başkan Mehmet Gürbüz’ün isminin Genel Merkezde az duyumlar arasında olmasına rağmen Mehmet Gürbüz’ünde ilçede büyük şansı olduğu ifade edilirken Kamuoyunda vatandaşlar arasında en iddialı isimler arasında yeralan aday adayları ise mevcut belediye başkanı Mehmet Gürbüz, eski belediye başkan vekili Ahmet Tıraş, eski AK Parti ilçe başkanı Servet Okur oldu. Bilindiği gibi Elbistan’da 24 Aday var.

AFŞİN DE KORAY KIRAÇ AĞIR BASIYOR

Kahramanmaraş’ın En gözde isimlerinde Afşin ilçesinde Mevcut başkan Mehmet Fatih Güven yaptığı hizmetlerle dikkatleri çekerken bu ilçede de Belediye başkanlığı için 3 isim dikkatleri çekiyor. Daha önce Ak Parti’de 7. Sıra Milletvekili Aday’ı gösterilen Koray Kıraç’a Afşin’de sevgi seli yaşanırken Belediye Başkanlığı içinde İlçede Ak Parti Anket yaptırmış ve Ankete Burhan Karabulut, Koray Kıraç ve mevcut başkan Mehmet Fatih Güven’de anket içerisinde yer alıyor.

PAZARCIK’TA HARUN ESKİGÜN ÖN PLANA ÇIKIYOR

Pazarcık Kozmopolik bir ilçe olması ile Aday adaylarının birbirine akrabalığı dikkatleri üzerinde çekiyor. Burada Bozdağ soy isimin de 3 isim birbiri ile yarışırken burada Ak Parti daha önce İlçe Başkanlığı yapmış isim Harun Eskigün isimi ön plana çıkarken burada bir dikkat çekici isim ise daha önce Belde belediye başkanlığı yapmış isim Murat Ceyhan da kulislerde yer alınıyor.

ÇAĞLAYANCERİT- EKİNÖZÜ- NURHAK MHP’DE!

Bu ilçeler Cumhur İttifakı dolayısı ile Milliyetçi Hareket partisi (MHP) adayları ile yola devam edilecek. MHP’de 3 ilçe için önemli isimler belirlendi.