Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bina Tamamlama Sigortası: Güvenceniz için Önemli Bir Adım

Magarsus Sigorta Brokerliği AŞ

Magarsus Sigorta Brokerliği AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kılıç, bina tamamlama sigortasının önemini ve faydalarını açıkladı. Kılıç, güncellenen şartlarla birlikte bu sigortanın daha kullanışlı hale geldiğini belirtti.

Özellikle kentsel dönüşüm projelerinde arsa ve ev sahiplerine yönelik büyük kolaylık sağlayan bina tamamlama sigortası, Müteahhit firmalar için de finansal koruma ve mağduriyetin önlenmesi açısından önem taşıyor. Sigorta poliçesi, müteahhit firmaların inşaatı tamamlayamama riskine karşı önlem alırken, arsa sahiplerine ve ev alıcılarına da kira desteği gibi avantajlar sunuyor.

Başkan Kılıç, “Bu poliçe, müteahhit firmaların mali yapısını analiz ederek güvenilirliklerini ölçen sigorta şirketleri tarafından düzenlenir. Bu sayede, tarafların güvenli bir şekilde iş birliği yapması sağlanır” şeklinde konuştu.

Bina tamamlama sigortası, deprem, sel su baskını, toprak kayması gibi doğal afetler veya müteahhit firmanın mali yapısındaki bozulma gibi durumlarda projelerin tamamlanmasını ve tarafların haklarının korunmasını sağlar.

Magarsus Sigorta Brokerliği AŞ olarak bu konuda destek sunan Başkan Kılıç, vatandaşların doğru sigorta poliçesi seçimi için şirketleriyle iletişime geçmeleri gerektiğini vurguladı.

Bu sigorta poliçesi, arsa sahipleri, ev veya işyeri alıcıları ile kentsel dönüşüm projelerinde yer alan tüm taraflar için kritik bir güvence sağlamaktadır.