Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BEE’O Propolis Ar-Ge ve Üretim Tesisi’ne FDA onayı

TÜRKİYE’NİN PATENTLİ YERLİ PROPOLİS ÜRETİCİSİ BEE’O PROPOLİS, AMERİKA GIDA VE İLAÇ DAİRESİ (FDA) TARAFINDAN YAPTIRIMLARI AÇISINDAN OLDUKÇA SIKI VE TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLEN BİR KALİTE DENETİMİ SONUNDA “FDA ONAYLI TESİS” BELGESİNİ ALDI.

TÜRKİYE'NİN  PATENTLİ YERLİ

Türkiye’nin patentli yerli propolis üreticisi BEE’O Propolis, Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yaptırımları açısından oldukça sıkı ve titizlikle yürütülen bir kalite denetimi sonunda “FDA Onaylı Tesis” belgesini aldı.

Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP, yurt dışında ise BEE&YOU markasıyla, doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren yüzde 100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, shotlar, şuruplar, kapsüller, tıbbi cihaz ve cilt bakım ürünlerinin üretimini kendi tesisinde gerçekleştiren BEE’O Propolis, Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yaptırımları açısından oldukça sıkı ve titizlikle yürütülen bir kalite denetimi sonunda “FDA Onaylı Tesis” belgesini aldı. Beş gün boyunca süren sıkı denetime Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri de eşlik etti. Türkiye’den bu yıl yalnızca beş gıda işletmesinin katıldığı FDA denetimini, sıra dışı bir başarı ile tamamlayan firma, bu onayı alarak Ar-Ge ve üretim tesisinin uluslararası standartlara uygunluğunu tescillemiş oldu.

“30 ülkeye ihraç”

Amerika, Hollanda, İtalya, Fransa, Kore dahil olmak üzere 30 farklı ülkeye Anadolu arı ürünlerinin ihracatını gerçekleştiren firma, doğal ve organik gıda, gıda takviyesi ve dermo-kozmetik ürünleriyle Amerikalıların beğenisini kazanan firma, Amerika’nın tek patentli propolis markası olma özelliğini taşıyor.

Firmanın kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın yoğun Ar-Ge çalışmaları çerçevesinde geliştirilen patentli propolis özütleme teknolojisi ile üretilen “Anadolu Propolisi (A.P.E.)” Amerika’nın tek patentli propolisi olma özelliğini taşıyor. Arı ürünleri üretiminde Anadolu coğrafyasının eşsiz bitki örtüsü, firmanın uzman kadrosu ile bir araya geldiğinde en az 15 farklı fenolik ve flavonoid içeriğine sahip patentli saf Anadolu propolisi ortaya çıkıyor.

“Anadolu propolisini dünyaya tanıtıyor”

Kazandıkları belge hakkında değerlendirmede bulunan Aslı Elif Tanuğur Samancı, “FDA onayı, ABD pazarına gıda, ilaç ve medikal cihaz gibi ürünler ihraç eden firmaların alması gereken çok kritik bir belge. Üstelik yaptırımları açısından oldukça sıkı ve titizlikle yürütülen bir kalite denetimi sonunda veriliyor. Uluslararası pazarlarda Anadolu arı ürünlerinin konumunu güçlendirmede belirleyici bir kalite standardı olan FDA denetimini başarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Gıda, takviye edici gıda, kozmetik ve tıbbi cihaz çerçevesinde ürünler üreten tesisimiz bu onayı almak suretiyle kalitesini bir kez daha tescillemiş oldu. Arı ürünleri alanında 45 yılı aşkın tecrübeye sahip bir ekip ile 10 yılda Türkiye ve Avrupa’nın en büyük propolis üretim tesisi konumuna yükselen firmamız, Anadolu Propolisi’ni dünyaya tanıtma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.