Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Mahçiçek’in insan odaklı hizmet belediyeciliği anlayışı şefkatle birleşti

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğündeki AK Parti’nin sosyal belediyecilik anlayışını, şefkat, adalet ve doğruluk ilkeleriyle hassasiyetle yerine getirerek toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik 75 milyon TL’lik yatırım yaptı. Mahçiçek, 10 yıllık Onikişubat Belediye Başkanlığı sürecinde insanı merkeze alan sosyal belediyecilik çalışmalarını şefkatle birleştirerek başarılı bir şekilde yürüttü.

Başkan Mahçiçek, sosyal yardımların arz odaklı belirlenmesini sağlayarak vatandaşların ihtiyaçlarını gözetti. Teknolojiden faydalanarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ‘Onikişubatlım Yardım Kartı’nı hayata geçirdi ve yardım alan ile veren elin birbirini görmeden yardımların yapılmasını sağladı.

Başkan Mahçiçek’in öncülüğünde Onikişubat Belediyesi, toplamda 115 bin aileye Ramazan ayında ve belirli dönemlerde gıda yardımında bulunarak, dezavantajlı gruplara destek oldu. Ayrıca, 11 bin 250 aileye 500 TL değerinde ‘Onikişubatlım Yardım Kartı’ dağıtıldı. Başkan Mahçiçek, 19 bin bebeği ‘Hoş Geldin Bebek Seti’ ile karşılayarak ailelere ekonomik destek sağladı. 7 bin 500 ihtiyaç sahibi ailenin ev eşyası ihtiyacını karşılayan Mahçiçek, 6 bin 500 hasta ve refakatçisine şifa paketi dağıttı.

Ayrıca, ‘Gönülleri Giydiriyoruz’ Projesi kapsamında 8 bin 500 öğrenciye mont ve bot yardımı yapıldı, 100 bin öğrenciye kırtasiye seti ve okul çantası dağıtıldı. 110 engelli vatandaşın tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayan Mahçiçek, maddi durumu düşük olan ailelere kömür ve tüp yardımı da yaparken, okul, cami ve Kur’an Kurslarının tamir ve tadilat çalışmalarına da destek oldu. Sokak hayvanlarını unutmayan Onikişubat Belediyesi, kedi evi, kuş evi, köpek barınaklarını ücretsiz şekilde vatandaşlara teslim ederek, ilçenin çeşitli noktalarında kurdu.

Başkan Mahçiçek, zorlu süreçte depremzedelere destek olmak amacıyla Mobil Mutfak Aracı ile sıcak yemek dağıtımı yaptı ve Türkiye’de çadırın bulunmadığı günlerde bin 100 adet çadırı depremzedelere ulaştırdı. Ayrıca, battaniye, yastık, yorgan, uyku tulumu ve ayakkabı gibi ihtiyaçları da karşıladı.