Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Güngör, Beyaz Önlük Giydirme Töreni’ne katıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Sütçü İmam Üniversitesi tarafından düzenlenen Beyaz Önlük Giydirme Töreni’ne katılarak sağlık çalışanlarının önemine vurgu yaptı.

Başkan Güngör, pandemi ve deprem sürecinde sağlık çalışanlarının gösterdiği özveriye dikkat çekerek, “Pandemi ve depremlerde kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Programda konuşan Başkan Güngör, sağlık altyapısının önemine değinerek, şunları kaydetti:

“6 Şubat depremlerinde sağlık tesislerimiz ciddi hasar gördü. Şehrimizde sağlık altyapısının güçlendirilmesi noktasında Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde hükümetimiz çok büyük gayret gösteriyor. Necip Fazıl Şehir Hastanesinin yanına inşa edilen sağlık tesisimizde son aşamaya gelindi. 600 yataklı acil durum hastanemizin ihalesi yapıldı devam ediyor. Önsen bölgesine kazandırılacak şehir hastanemizin proje hazırlıkları hızla sürüyor. Bu tesislerin hayata geçirilmesiyle inşallah şehrimizin sağlık altyapısı çok daha güçlü bir hale gelecek.”

Protokol üyeleri tarafından öğrencilere önlüklerin giydirildiği programda, sağlık çalışanlarının önemine vurgu yapılarak, 14 Mart Tıp Bayramı’nın kutlandığı belirtildi.