Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Işıkhan:” Vatandaşlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz”

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT IŞIKHAN, “TÜM İMKANLARIMIZI KAHRAMANMARAŞ VE DİĞER İLLERİMİZ İÇİN SEFERBER ETMİŞ DURUMDAYIZ. İLLERİMİZ ESKİ HALLERİNE DÖNENE KADAR NE GEREKİYOR İSE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ, BUNDAN DA KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Tüm imkanlarımızı Kahramanmaraş ve diğer illerimiz için seferber etmiş durumdayız. İllerimiz eski hallerine dönene kadar ne gerekiyor ise yapmaya devam edeceğiz, bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde vatandaşlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz” dedi.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gelen Bakan Işıkhan, İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasındaki Afet Koordinasyon Toplantısı sonrası gazetecilere açıklamada bulundu.

Bakan Işıkhan, “Biz Kahramanmaraş’ın azmine, çalışkanlığına ve üretkenliğine inanıyoruz. Tüm imkanlarımızı Kahramanmaraş ve diğer illerimiz için seferber etmiş durumdayız. İllerimiz eski hallerine dönene kadar ne gerekiyor ise yapmaya devam edeceğiz, bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Bu hizmetler aziz milletimizin desteği, buradaki kıymetli başkanlarımız ve yerel yöneticilerimizin katkılarıyla çok daha hızlı, çok daha kalifiye hale gelecektir. Gıda ve barınmadan, sosyal faaliyetlere varıncaya kadar insanın temel ihtiyaçları ne var ise her birinin depremden etkilenen kardeşlerimize doğru bir şekilde ulaştırılması, aynı şekilde onların talep ve ihtiyaçlarının ilgili yerleri doğru bir şekilde iletilmesi hayati bir husus taşımaktadır” diye konuştu.

“Vatandaşlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz”

Sosyal devlet anlayışı ile vatandaşların huzuru için çalışmalarını sürdüreceklerine değinen Bakan Işıkhan, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak Kahramanmaraş’ımızı ayağa kaldırmak için elimizden gelen tüm kaynakları milletimizin emrine sunmaya hazırız. Her türlü iş birliği içerisinde sanayimizi, ekonomimizi, tarımımızı. Kahramanmaraş çok güzel bir coğrafya da yer alıyor bu coğrafyayı yeniden eski haline getirmemiz gerekiyor. İş yerlerini kaybeden kardeşlerimizin yeniden iş yerlerine kavuşması bizim sosyal devlet olarak en önemli görevlerimiz arasında. Allah utandırmasın. Zincirin halkası gibiyiz, zincir koptuğu zaman diğer boyutlara ulaşamayız ve refaha, mutluluğa ve huzura kavuşamayız. Allah korusun doğal afetler konusunda da binlerce şükür hiçbir devletin üstesinden gelemeyeceği bir gayret ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti, depremin ilk gününden itibaren vatandaşların yanında oldu ve sorunları sardı. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha da iyi noktaya çalışanlarımızın, vatandaşlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Işıkhan, basın toplantısının ardından Kahramanmaraş’taki Baykar Konteyner Kent’i ziyaret etti.