Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ASKF’DEN KULÜPLERE ÇİFTE STANDART UYGULAMASI!

Kahramanmaraş sporunun Taban Birliklerinin

Kahramanmaraş sporunun Taban Birliklerinin bir araya gelmesi gereken Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)’nda her gün bir patlak ses çıkarak sos verirken şimdi de Kulüpler arası ayrımcılık yapıyor.

Federasyona üye- üye olmayan kulüplerin evraklarını, Lisans işlemlerini makbu haline çeviren Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri kulüpler arası ayrımcılıkla çifte standart uygulamaya başladı.

Spor Kulüplerinin sorunlarına çözüm arama merkezi olması gerekirken her geçen gün sorun yumağı olmaya devam eden Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) Evrakta sahtecilik olayının ardından şimdi ise yeni bir uygulama ile kulüpler arası ötekileştirme ile spor camiasına damga vurdu.

Birçok kulüple nizahlı olan ve Yönetici ve antrenörleri galiye almayan Kahramanmaraş ASKF bu kez ise Lisan işlemlerinde Evrakta sahteciliğin önlenmesi adına Yönetim kurulu kararının alındığını bahane ederek TFF giderleri, TASKK Transfer ücreti, Filiz Lisan ve Vize işlem ücretlerinin Cep Şube üzerinden yapan kulüplerin Dekontlarını kendileri almaları gerektiğini bahane ederek kulüpleri çaresizliğe ve Fotokopicilere yönlendirmişti. Bu kararın yanlış olduğu vurgusuna varan ASKF yöneticileri yeni bir düzenleme ile kulüplerden gelen talebi (Fotokopi, Banka Dekontlarını) kendileri tekrardan kulüplerden Federasyon watsapp hesabı üzerinden temin etmeye çalışırken birkaç kulübe ise kazan kaldırarak çifte standartlar uygulaması ile yeni bir olaya yelken açtı.

KULÜBE CEVAP, “SENİ GÖNDEREN ÇIKTIYIDA ALMASINI BİLECEK”

Spor camiasının üst kuruluş olarak bildiği lakin giden kulüp yöneticilerinin skandallarla karşılaştığı ASKF’de her gün bir patlak ses çıkarak sos vermeye devam ederken bu hafta ise Kulüp sekretaryası tarafından verilen cümle ‘viral’ oldu. Gelen Kulübe Dekont işlemini kim yaptıysa, seni buraya gönderdiği gibi dekont çıktısı da almasını bilecek cümlesi ortalığı karıştırdı. Herkese eşit mesafede yaklaşamayan ASKF bu sözlemleri ile dekontu yatıran kişiye de söz hakkı vermiş oldu.

FEDERASYONDA ‘İLKER YİYEN’ ÇIKMAZI!

Kulüplerin gerek sahada gerekse masada rahat hareket edebilmesi için emek sarf eden ve kulüplerden maddi ve manevi beklentisi olmayan Dekont işlemlerini cep şubeden hallederek Kulüplerin işlerini kolaylaştıran Gazeteci İlker Yiyen ise “bu kulüplere yapılan saygısızlıktır, bana karşı tutumu, kişilere karşı tutumu kulüpler üzerinden uygulamaya çalışan cahilliktir” dedi.

Yaklaşın 16-17 kulübün evraklarını tutuğunu Kulüplerin ayakta kalmasına yardımcı olmaya çalıştığını dile getiren Gazeteci İlker Yiyen, “Yıllarca bu camianın içerisinde yer almaktayım. Lakin bu camia farklı bir camia, menfaat camiası. Ben ise Kulüplerden bir menfaat beklememeksizin işlemlerinin hızlanması için büromu açtım. Gerek Lisans evrakları, gerek Beyanname, gerekse Genel Kurul gibi işlemlerin yapmaya çalışıyorum. Birkaç kulübün ise Banka işlemlerine yardımcı oluyorum. Kümbetspor’da Yöneticiliğim ve birkaç kulüpte üyeliğim var. Bunu ASKF’de iyi biliyor. Burada geçtiğimiz bir kulüp benden Hesabında para varsa Transfer ücretimi yatırda ben sana ödeme yapayım dedi, bende gayri ihtiyari olarak parasını yatırdım ve dekontunu kulüpçü arkadaşa gönderdim. Kulüpçü arkadaş ise bunu Federasyonda Fotokopi-çıktı makinası var diyerek çıktıyı Sekreterya ya ulaştırmış, orada ismimi gören arkadaşlar ise Kulüpçüye ‘bunu buraya gönderen buraya göndermesini bildiği gibi çıktısını da lamasını bilecek’ ifadesini kullanmış ben ise bu durumu Federasyona yakıştıramadım. Onlar kendisine yakıştırıyorsa bilemem. Sorunları benimle sanırım, şahsıma bir şey yapamadıkları için Kulübe sarıyorlar. Ben hiçbir zaman Kulüpçüden bir şey istemedim, bağ evlerine parke döşettirmedim, birinden para alıp vermemezlik yapmadım. Hiçbir kulüpten şahsıma para istemedim istememde. İşin ilginç tarafı bir kulüpçü daha gönderdim acaba fotokopi- çıktı makinaları mı bozuk diye kulüpçü arkadaş kendi hesabından para transferini yaptı ve dekontları ASKF sekretaryasına gönderdi, o kulübün işlemleri yapıldı. Bu durumu kamuoyuna soruyorum bu durum kulüplere uygulanan çifte standart değil mi, bu adalet mi? Birini mağdur etmek, diğerinin işlemlerini yapmak. Hatta kendilerinin Yöneticisi olduğu evrakı watsapp üzerinden gönderdiğimde bana ‘bu şekilde dekont kabul etmiyoruz, çıktıları evrakların üzerinde olacak’ denmişti. Kendi içerilerinde 2’lem yaşayan ASKF hangi karara göre hareket ediyor onu da bilmiyorum. Ben kısacası bu olayı kendilerine yakıştıramadım” ifadelerini kullandı.