Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ASFALT ZENGİNİN KAPISINA KADAR GİDİYOR, SİZİN GÜNAHINIZ NE?

İYİ Parti Dulkadiroğlu Belediye

İYİ Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Dr. Selahaddin Can, hafta sonu Kahramanmaraş’ın Bertiz bölgesini ziyaret ederek bölgenin yol sorununa dikkat çekti. Bertizlileri ziyaret ederek projelerini anlatan Dr. Can, iktidar mensuplarının bölge halkının sorunlarına kulak tıkadığını ifade etti.

Bertiz’in yol problemine çözüm olacaklarını belirten Dr. Selahaddin Can, asfaltın zenginlerin kapısına kadar gittiğini belirterek şunları söyledi: “Bertiz’in yol problemini yıllardan beri herkes bilir. İktidardakiler her seçim gelir yol yapacağız, tünel açacağız der, bir dahaki seçime kadar görünmezler. Belki yaparlar diye umut ediyorsunuz ama son 20 yıldır yapmıyorlar. İnşallah biz yapacağız. Belediyenin oradan yan yoldan, Yedikulardan devam edecek. Tünel için de projeyi yapacağız Ankara’ya gideceğiz, buraya bu yol yapılacak diyeceğiz, Bertiz ve Kahramanmaraş olarak masaya yumruğumuzu vuracağız. Bunların hepsi bir olduğu için büyük ağabeyleri sus dediğinde susuyor, sizlere hizmet getirmiyorlar.”

Dr. Selahaddin Can, belli zenginlerin bağ bahçesine, kapısının ağzına kadar asfalt yol yaptığını dile getirerek, “Sizin günahınız ne? Yolları gelirken gördük, yıllardan beri böyle. Bu iktidar istese bu yolu çoktan yapardı. Sizler bizim için değerlisiniz. Buranın ulaşım konusunu çözeceğiz” dedi.

Bertiz’in imara açılacağını söyleyen Dr. Can, “Neden mi? İki deprem yaşadık 6 Şubatta, bu iki depremin tam ortasında Bertiz vardı. Deprem bu bölgelere çok fazla hasar vermedi. Çünkü zemin sağlam. Şehir merkezinde insanlar yer arıyor, rezerv alanlar ilan ettiler, kimi yerlerde Orta hasar dediler insanlar kendi evinin yerini bile yapamıyor. Amaçları oraları birilerine peşkeş çekmek. Burayı imara açtığımızda yerleşim bölgesi buraya doğru açılabilir” şeklinde konuştu.

Su problemini de çözeceklerini belirten Dr. Can, “Belediye olarak projeler hazırlayıp kaynak su varsa bulup depolarla sahaya vereceğiz. Bir diğeri burada Taziye evi, sağlık ocağı, okul yeterli değil. Taşımalı eğitim yapılıyor. Arsalar belirleyip bu sorunları da çözeceğiz. Seçimden seçime değil her zaman yanınızda olacağız” dedi.