Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Andırın’da 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Kutlandı

İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü

İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü münasebetiyle, İlçemiz Atatürk Ortaokulu tarafından “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı” düzenlendi.
Programa İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, Belediye Başkanı Ahmet Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Çakır, İlçe Emniyet Amiri Vekili Komiser Ahmet Küçükduran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen, daire amirleri, Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Program İlçemiz Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonunda saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Atatürk Ortaokulu Müdürü Salih Orçan’ın yapmasının ardından, öğrenciler tarafından hazırlanan “Gündoğdu ve İstiklal Marşı, Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Bozdoğan ve öğrencileri tarafından Gölge Oyunu adlı tiyatronun sergilenmesi, yine öğrenciler tarafından Zulmü Alkışlayamam, Ordunun Duası ve Cenk Şarkısı adlı şiirin okunması, Türkçe öğretmeni Ali Çukadar tarafından İstiklal Tv adlı televizyon program yayın akışı izletilmesi, Türkçe öğretmenleri Cuma Ali Dal ve Fatih Mehmet Mert yönetiminde İstiklal Şairi: ‘Akif’ oratoryo gösterisinin sergilenmesinin ardından Şehit Mustafa Gökçeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Serhat Işık yönetiminde İstiklal Marşımı adlı müzik gösterimi ile program sona erdi.
Program sunuculuğunu ise Atatürk Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencilerinden Zümra Zengin ve Muzaffer Utku Balcı tarafından yapıldı.