Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adıyaman’daki Tarihi Konaklar için 25 Milyon 600 Bin TL Destek Sağlandı

Adıyaman’da geçen yıl meydana

Adıyaman’da geçen yıl meydana gelen 6 Şubat depremlerinde tarihi konaklara yapılan 25 milyon 600 bin TL’lik destek, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sağlandı.

Adıyaman’da Kahramanmaraş merkezli depremlerin sebep olduğu büyük yıkım sonucu birçok cami, konak ve tarihi yapı zarar gördü. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği Keleş, Talat Efendi ve Mehmet Efendi konakları restore ediliyor. Ayrıca, Mehmet Ağa, Vakkas Emiroğlu ve İsmet Tanrıverdi konakları için de çalışmalar başlatıldı.

Tarihi konakların yeniden eski canlılığına kavuşturulmasıyla birlikte Adıyaman’ın turizm sektörü de yeniden canlanacak. Kent turizminin güçlenmesine büyük katkı sağlayacak olan bu çalışmalar, Adıyaman’ın tarihi dokusunu yeniden şekillendirecek.

Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Abuzer Gelse, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tarihi konaklar için sağladığı 25 milyon 600 bin TL’lik destek hakkında değerlendirmelerde bulunarak, “Adıyaman’ın kültürel ve turistik potansiyelini artıracak bu çalışmaları sürdürerek, tarihi ve kültürel mirasımızı koruyup gelecek kuşaklara aktarmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.