Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

19 Mayıs Coşkusu

Kahramanmaraş, 19 Mayıs Atatürk’ü

Kahramanmaraş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu fener alayı ile başlattı. Alparslan Türkeş Bulvarı’nda düzenlenen etkinlikte şehir protokolü ve vatandaşlar, mehteran takımının eşlik ettiği bir atmosferde meşaleler, marşlar ve dev Türk Bayrağı ile donatılmış alanda yürüyüş gerçekleştirdi. Onikişubat Parkı’ndan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ne kadar devam eden yürüyüşe özellikle gençler yoğun ilgi gösterdi.

Fener alayının ardından değerlendirmelerde bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, “Bugün düzenlediğimiz fener alayı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına başladık. Tüm gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum. İnşallah şehrimizi gençlerimizle birlikte tekrar ayağa kaldıracağız. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu mukaddes topraklar için canını feda eden şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş’ta düzenlenen etkinlikle birlikte, milli bayramın anlam ve önemi bir kez daha vurgulanırken, gençlerin ülke ve şehir için önemine dikkat çekildi.