Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Engelliler Haftası Farkındalık Etkinliklerinin Açılışı Renkli Anlara Sahne Oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Engelliler Haftası farkındalık etkinlikleri, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde coşkulu bir açılış ile başladı. Özel gereksinimli çocukların sahnelediği şiir ve şarkı dinletisi, katılımcılardan yoğun alkış aldı.

10 – 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak organizasyonuyla gerçekleştirildi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen program, Kahramanmaraş Milletvekili Dr. İrfan Karatutlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Beşen, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Özel gereksinimli bireylerin sergilediği şiir ve şarkı dinletisi izleyicilerden büyük beğeni topladı. Programın ardından heyet, özel eğitim okulları tarafından hazırlanan sergiyi de ziyaret etti.

Açılış programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Beşen, Engelliler Haftası’nın farkındalık yaratma ve engelli bireylere destek olma amacını vurguladı. Beşen, yerel yönetimler olarak engelli bireylere yönelik yapılan yatırımların hayat kalitelerini artırmada büyük önem taşıdığını belirtti. Engellilere yönelik eğitim programlarının da belediyelerin öncelikleri arasında olduğunu dile getiren Beşen, “Engelliler Haftası dolayısıyla düzenleyeceğimiz programların farkındalık yaratmasını ve engelli kardeşlerimize destek olmayı amaçlıyoruz” dedi.