Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yirmiikigün Mahallesi’nde altyapı çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ın altyapı

Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ın altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir adım daha attı. Onikişubat ilçesi Yirmiikigün Mahallesi’nde başlatılan yağmursuyu hattı imalatları, KASKİ tarafından yürütülerek bölgeye yeni altyapı hatları kazandırılıyor.

Kahramanmaraş’ın modernizasyon ve gelişim sürecinde altyapı çalışmalarına büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depremlerinin ardından şehrin altyapı ihtiyacını karşılamak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sağlanan maddi destekle şehrin genelinde altyapı hatlarının yenilenmesi ve yeni şebeke hatlarının kazandırılması hedefleniyor.

Bu kapsamda Onikişubat ilçesi Yirmiikigün Mahallesi’nde başlatılan yağmursuyu hattı imalatları, mahalle sakinlerinin uzun süredir yaşadığı altyapı sorunlarının çözümüne katkı sağlıyor. KASKİ Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalarla 91039. Sokak’ta yeni yağmursuyu hattı döşenerek yağışlardan kaynaklı olası aksamaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Mahalle Muhtarı Fatma Eken, yapılan çalışmaların önemine vurgu yaparak, mahallenin uzun süredir yaşadığı yağmursuyu sorununun Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel’e ilettiklerini ve Görgel’in bu soruna kayıtsız kalmadığını belirtti. Başkan Görgel’in talimatıyla başlatılan çalışmaların mahalle için büyük bir rahatlama sağlayacağını ifade eden Eken, Başkan Görgel’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı çalışmaları, şehrin yaşam kalitesini artırarak vatandaşların güvenli ve konforlu bir çevrede yaşamasına olanak tanıyor. Yapılan bu çalışmalarla Kahramanmaraş, modern bir altyapıya kavuşarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir şehir bırakma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor.