Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Ünlüer İlçemizde Ziyaret ve İncelemelerde Bulundu

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer,

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Adıyaman Altınşehir Polis Merkezi Amirliğinde gerçekleşen olayda şehit olan Başkomiser Kamuran Üçgül’ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Kahramanmaraş Valisi Ünlüer’e ziyaretlerinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Andırın Kaymakamı Orhan Ayaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen, İl Müftüsü Abdurrahman Kotan, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Müslüm Ferdi Bozkurt, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Ahmet Şahin ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Tayfun Temur eşlik etti.
Vali Ünlüer ve beraberindeki heyet, Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailemize başsağlığı ve sabır dileklerinde bulundu.
Vali Mükerrem Ünlüer, daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Andırın Kumarlı Mahallesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından Yerinde Dönüşüm kapsamında başlatılan Çelik Konstrüksiyon ev inşaatında incelemelerde bulundu.
İncelemeler sırasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Ahmet Şahin ve firma yetkilisinden çalışmalara ve yürütülen projeye dair detaylı bilgiler aldı. Depremzede ailemiz ile de bir süre sohbet eden Vali Ünlüer, evlerinde sağlıkla sıhhatle oturmaları temennisinde bulundu.
İlçemizde ziyaretlerine devam eden Vali Mükerrem Ünlüer, Andırın Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Sinan Gökşen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gökşen’den Andırın Belediyesinin faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Ünlüer, ilçemizde refah seviyesinin artırılması ve vatandaşlarımıza en iyi hizmetin sunulması için yürütülecek ortak çalışmaları istişare etti. Başkan Gökşen ise Vali Ünlüer ve heyetine, nazik ziyaretleri ve iyi dilekleri için teşekkür etti.
Andırın’da depremzede vatandaşlarımız için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından yapımına başlanılan TOKİ konutlarında da incelemelerde bulunan Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Andırın Kaymakamı Orhan Ayaz ve firma yetkililerinden inşaat çalışmalarına ilişkin bilgiler aldı.
Daha sonra Vali Mükerrem Ünlüer, ilçemizin Emirler Mahallesi’nde bulunan doğa harikası Kanlıböğet Kanyonu’nu gezdi. Tarihi kaleleri ve doğal güzellikleriyle doğa turizminin parlayan yıldızı Andırın, şelaleleri ve kanyonlarıyla yurt dışından Kahramanmaraş’a ziyarete gelen bir çok turistin ve çevre illerden gelen vatandaşların ilgi odağı konumunda. Vali Ünlüer, beraberindeki heyet ile birlikte Kanlıböğet kanyonunu gezerek Andırın Belediye Başkanı Ahmet Sinan Gökşen’den bilgiler aldı.
Kahramanmaraş’ın kültürel ve doğal zenginlikleri ile ünlü bir şehir olduğuna değinen Vali Ünlüer, “Bir çok ilçemiz doğal ve kültürel zenginliklerle dolu. Özellikle yayla turizmi için elverişli olan Andırın ilçemizin bu özelliğini dünyaya duyurmalıyız. Belediyelerimiz ile birlikte ortak çalışmalar yürüterek şehir merkezinde ve ilçelerimizde turizm faaliyetlerini artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.